Susurluk dizisi 'Kod Adı'nda AKP'li Elkatmış da rol aldı

Derin devleti, mafyayı ve siyaseti aynı üçgende buluşturan Susurluk ilişkilerini araştırmak amacıyla Meclis'te geçen yasama döneminde kurulan komisyonun başkanı AKP'li Mehmet Elkatmış, gerçek yaşamdaki rolünü beyazcamda yineledi.

ANKARA - Derin devleti, mafyayı ve siyaseti aynı üçgende buluşturan Susurluk ilişkilerini araştırmak amacıyla Meclis'te geçen yasama döneminde kurulan komisyonun başkanı AKP'li Mehmet Elkatmış, gerçek yaşamdaki rolünü beyazcamda yineledi. Artık TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı olan Elkatmış, Susurluk skandalının anlatıldığı 'Kod Adı' dizide oynadı.
Kanal D'de yayımlanan 'Kod Adı' dizinin gelecek hafta başlayacak yeni bölümlerinin çekimleri devam ediyor. Dizide, TBMM Susurluk Komisyonu'nun bir başka üyesi olan eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar ile, gazeteci Emin Özgönül proje ve senaryo danışmanlığını yürütüyor. Elkatmış, senaryo gereği yine TBMM Susurluk Komisyonu Başkanı rolünü üstlendi. Elkatmış'ın makam odasında gerçekleşen çekimler sırasında senaryo gereği sanatçı Tayfun Eraslan, muhalefet milletvekili olarak iktidar milletvekili olan Elkatmış'tan Susurluk'taki kazanın perde arkasının ortaya çıkarılması için hazırladığı Meclis araştırma önergesine destek istedi. Elkatmış da destek sözü verdi.
Bugüne kadar herhangi bir dizide rol almamış olan Elkatmış, şöyle konuştu: "Böyle bir dizinin gerçek kişilerle ortaya konulması idealdir. Sanatçılar en iyi şekilde yapıyor ama bir gerçek kişi olarak rol almam teklif edildiğinde hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Prova yapmadan oynadım. Hiç heyecanlanmadım."