Susurluk TV dizisi oluyor

'Susurluk skandalı' dokuzuncu yılında TV dizisi oluyor. Dizinin danışmanı ise eski Kültür Bakanı ve TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu'nun en aktif üyesi Fikri Sağlar.

MERSİN - 'Susurluk skandalı' dokuzuncu yılında TV dizisi oluyor. Dizinin danışmanı ise eski Kültür Bakanı ve TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu'nun en aktif üyesi Fikri Sağlar.
Devlet-siyaset-mafya ilişkilerini günışığına çıkaran skandal, dokümanter ağırlıklı olarak ekranlara getirilecek. Ailesiyle bayramlaşmak için Mersin'e gelen Sağlar, yeniden yazılan Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde sağ örgütlerin Türkiye için artık bir sıkıntı, güvenlikle ilgili bir konu olmadığının belirtildiğini anımsatarak şöyle konuştu:
"Bundan da açıkça görülüyor ki, Susurluk düzeninin takibini, devletin içine sızmış olan çetelerin bulunarak gün yüzüne çıkarılmasını bir kenara bırakın, artık çetelerin ve o düzenin meşrulaştığı böylelikle anlaşıldı."
Derin devletle ilgili dizilerin gençlerin mafyaya özenmesini sağlamaktan başka bir işe yaramadığını belirten Sağlar "Sanatsal yönü de olabilen ama, bilgileri ve belgeleri derin kanıtlara dayanan yeni bir kavramın ortaya çıkmasının gerektiğini düşündüm ve bu doğrultuda Susurluk düzenini yeni baştan yazmaya başladım. Ön çalışmalarımız bitti, şimdi bölümlerine geçiyoruz" diye konuştu.
Dış piyasaya açılabilir
Yapımcı, yönetmen ve oyuncularına ilişkin bilgi vermeyen Sağlar, "Sadece Türk televizyonlarında değil, çok rahatlıkla dış piyasaya gidebilecek bir anlayışta olmasını arzu ediyoruz. Ne kadarını gerçekleştirebileceğimiz, bu işte bizimle birlikte olacak kanalın gücüne ve Türkiye'deki seyircinin vereceği desteğe bağlı" dedi.
Sağlar, araştırma komisyonunun aktif üyesi olarak dizide rol alıp almayacağı sorusunu "Dosyaları bilen birisi olarak yol gösteren olurum. Oradaki karakterleri çok gerçekçi ve doğru şekilde yaşatacak çok değerli sanatçılarımız var" diye yanıtladı.


    http://www.radikal.com.tr/7620237620230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.