Susurlukçu öldürüldü

Susurluk davasında ceza alan eski özel harekâtçı Oğuz Yorulmaz, Bursa'da bir barda dün sabaha karşı karıştığı kavgada başından vurularak öldürüldü. 8 kişi gözaltına alındı.

BURSA/İSTANBUL - Susurluk davasında mahkûm olan ve çete üyesi olmak suçlamasıyla 290 gün hapis yatıp tahliye olan eski özel harekâtçı polis Oğuz Yorulmaz, dün Bursa'da bir barda çıkan kavgada öldürüldü. Olayla ilgili sekiz kişi gözaltına alındı.
İstanbul'dan Bursa'da oturan kardeşi Yavuz Yorulmaz'ın yanına gelen Oğuz Yorulmaz dün sabaha karşı saat 02.00'de kardeşi ve üç arkadaşıyla birlikte Kervansaray Termal Otel'in yanındaki Han Bar'a geldi. Oğuz Yorulmaz'ın masasının karşısındaki masada oturan, Nilüfer Turizm'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın koruması Alpaslan Çınar ile arkadaşları Coşkun Numan, Murat Selli ve Hüdayda Bulum onların gürültüsünden rahatsız oldu. Bursa Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın verdiği bilgiye göre saat 05:00 sıralarında Yavuz Yorulmaz, tuvalette karşılaştığı Murat Selli ile 'omuz atma' yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmaya Oğuz Yorulmaz ile Çınar ve arkadaşları da katılınca kavga çıktı. Bulum otoparka giderek otomobilden iki tabanca alıp döndü, ateş etmeye başladı. Yorulmaz gözüne isabet eden kurşunla ölürken; Çınar, Bulum, Selli ve Numan kaçtı. Bir taksiye binen Bulum 10 dakika sonra iki tabancayla yakalandı. Selli, bara 500 metre uzaklıktaki bir apartmana dairelerin zillerini çalıp kapıyı açtırarak girdi, apartmandakilerin ihbarıyla yakalandı. Numan ise otel çevresinde ele geçirildi.
Oğul Kayapalı da gözaltında
Çınar'ın izini bulamayan polis, koruması olduğu işadamı Kayapalı üzerinden iz sürdü. Kayapalı'nın 23 yaşındaki oğlu Mustafa Kayapalı, olaydan bir saat sonra Uludağ yolunda bir otomobilde arkadaşları Uğur Abay, Lütfü Bilir, Ünal Akbulut ve Bilal Güvenç ile birlikte gözaltına alındı. Bu kişilerin üzerinde kurusıkı tabancalar bulundu. Bu arada Erol Evcil'in yakın arkadaşı olan Hüseyin Kayapalı da Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek ifade verdi. Emniyet Müdürü Çapkın, Mustafa Kayapalı'nın cinayet işlendiği sırada başka bir yerde olduğunu söylediğini anlattı. Üstünde iki tabancayla yakalanan Hüdayda Bulum, Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken cinayeti neden işlediğini soran gazetecilere "Vurulan hak etmiştir" yanıtını verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7476097476090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.