Susurlukçular törende

Barda 'omuz atma' nedeniyle çıkan kavgada öldürülen Susurluk davası hükümlüsü eski Özel Harekât polisi Oğuz Yorulmaz, dün toprağa verildi.

BURSA - Barda 'omuz atma' nedeniyle çıkan kavgada öldürülen Susurluk davası hükümlüsü eski Özel Harekât polisi Oğuz Yorulmaz, dün toprağa verildi. Cenaze törenine Susurluk davasında yargılanan eski Özel Harekât polisleri Ayhan Çarkın ve Ercan Ersoy'la aynı davada yargılanan Sami Hoştan da katıldı.
Oğuz Yorulmaz'ın cenazesi saat 08.30'da Adli Tıp Kurumu'dan alınıp, Selimiye Mahallesi'nde annesinin evinin yakınında bulunan Rusçuk Camii'ne getirildi. Anne Nurhan Yorulmaz, "Ben oğlumu memur verdim, çete yaptılar. Oğluma sahip çıkmadılar. Mehmet Ağar, Tansu Çiller şimdi konuşsun. Bu işin içinde Susurluk'un parmağı var hepsini açıklayacağım. Yavruma kıydılar. Yavrumu devirenler de inşallah devrilecek" diyerek gözyaşı döktü.
10 kilometrelik yürüyüş
Yaklaşık 600 kişinin katıldığı cenaze namazında Çarkın, Ersoy ve Hoştan'la şarkıcı Metin Şentürk, arka sıralarda saf tuttu. Namazdan sonra 10 kilometre uzaklıktaki Hamit Mezarlığı'na uzun bir araç konvoyu eşliğinde götürülen Oğuz Yorulmaz'ın cenazesi, emekli başkomiser olan babası Ali Yorulmaz'ın mezarının yanında toprağa verildi.
Hoştan, "Emniyetten bilgi alamıyoruz. Her şeyi yasalara bırakıyoruz. Yasalar ne derse ona inanacağız" dedi. Çarkın ise, "Eceli veren Allah, nedenini de beraberinde verir. Kör bir kurşuna hedef oldu. Vakti dolmuştur, başka bir şey demiyorum" diye konuştu. Ersoy ise, "Alkolün olduğu yerde böyle şeyler olur. Olayın başka bir derinliği yok. Sadece bir kavgada ölümü bizi üzdü" dedi.
'Koruma' da teslim oldu
Oğuz Yorulmaz'ın öldüğü bar kavgasına adı karışan ve aranan Alpaslan Çınar dün akşam saatlerinde polise teslim oldu. Nilüfer Turizm'in sahibi Hüseyin Kayaalp'in koruması olan ve olay sırasında barda bulunan Çınar, avukatıyla birlikte Emniye Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi'ne geldi. Gözaltındaki diğer sekiz kişinin sorgusu ise sürüyor. Sorgulananlar arasında Erol Evcil'in yakın arkadaşı olan Nilüfer Turizm'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın oğlu Mustafa Kayapalı da var. Savcılık sorgu için perşembe gününe kadar süre aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7477437477430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.