Susuzluğun sorumlusu kim?

Başkent susuzluktan kırılırken Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki akşam katıldığı bir TV programında, kendisini eleştirenleri "Solculuk yapmakla" suçladı. Gökçek, su sıkıntısının sorumluluğunu da DSİ'ye yükledi.
Haber: AHMET KIVANÇ / Arşivi

ANKARA - Başkent susuzluktan kırılırken Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki akşam katıldığı bir TV programında, kendisini eleştirenleri "Solculuk yapmakla" suçladı. Gökçek, su sıkıntısının sorumluluğunu da DSİ'ye yükledi. Gökçek, Bolu'nun Gerede ilçesinden Ankara'ya su getirilmesi için harekete geçtiklerini, ancak DSİ'nin bu konuda ASKİ'ye zamanında izin vermediğini savundu.
Radikal'in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Eski DSİ Genel Müdürü AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ise Gökçek'in tüm iddialarını reddetti. Bu konuda polemiğe girmek istemediğini, ama her şeyin ortada olduğunu belirten Eroğlu, "DSİ'nin zerre kadar kusuru yoktur. Hatta Kesikköprü Barajı'ndan 24 saatte su tahsis etmiştir. Hiçbir kamu kurumundan 24 saatte yazı alamazsınız, incelenmesi gerekir. Nereden su alınacağını biz belirledik. Ocaktan itibaren her perşembe günü Ankara suyu için toplantı yaptık, bütün ekiplerle beraber. Melih Gökçek'ten DSİ mensupları olarak bir teşekkür bekliyoruz" diye konuştu.


Büyütmek için tıklayınız