Suudi Arabistan Kral'ı Salman Bin Abdülaziz için 546 saray odası

Suudi Arabistan Kral'ı Salman Bin Abdülaziz için 546 saray odası
Suudi Arabistan Kral'ı Salman Bin Abdülaziz için 546 saray odası
Antalya'da 15-16 Kasım'da düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi için kente gelen ilk lider Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz oldu

Kral Salman dün saat 17.00 sıralarında Antalya Havalimanı’na özel uçağıyla iniş yaptı. Kral Salman, öğle saatlerinde kente gelen Prens Telal ve Suudi üst düzey yetkililer tarafından yoğun güvenlik önlemleri altında karşılandı.

Havalimanından otele geçişi için iki helikopter apronda hazır bulundurulurken, Kral Salman 60’a yakın lüks araçtan oluşan bir konvoyla Mardan Palace Hotel’e geçmeyi tercih etti.

Suudi Arabistan Kralı’nın geçişi sırasında havalimanı ile otel arasındaki 15 kilometrelik yol güzergâhında özel harekât timleri ve polis tarafından yoğun güvenlik önlemi alındı.

Yaklaşık bir hafta önce Kral Salman ve Prens Telal’a ait özel eşyalar çarşafından bardağına kadar özel uçakla Antalya’ya getirilmiş ve havalimanından da 16 kamyonla kalacakları otele nakledilmişti. Kral Salman ve koruma heyeti için ise zırhlı 65 özel Mercedes de getirtilmişti.

Yaklaşık 1000 kişilik Suudi Arabistan heyetinin kullanımı için zırhlı 65 Mercedes’in yanı sıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ve çoğunluğu yine Mercedes marka 400 lüks araç kiralandı. Fiyatları 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında değişen lüks araçlarda otelin içindeki park alanlarına sığmayınca otel çevresindeki yola park edildi.

'ALTINDAN TATLILAR'

Mardan Palace’ta konaklayacak Suudi Kral Salman ve Prens Telal için altın yaprağı süslemeli tatlılar ikram edilecek. Suudi heyet için geceliği minimum 800 Euro’dan başlayan ve 15 bin Euro’ya kadar çıkan 20 farklı konseptli 546 saray odası hazırlandı.

Kraliyet ailesinin üst düzey mensupları için hazırlanan kral dairesi ve villaların geceliği ise 9 bin Euro’dan başlıyor.

'OTELE SIĞMADI'

Kral Salman ve koruma heyeti için zırhlı 400 lüks araç kiralandı. Fiyatları 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında değişen lüks araçlarda otelin içindeki park alanlarına sığmayınca otel çevresindeki yola park edildi. (DHA)