Tabancalı adam silahını atmış, palalı adam için savcı devrede

Tabancalı adam silahını atmış, palalı adam için savcı devrede
Tabancalı adam silahını atmış, palalı adam için savcı devrede
Taksim'de 4 esnafın palalı satırlı saldırısından sonra dün de eline silah alan Palmiye Oteli'nin sahibi Adnan Subaşı, Gezi Eylemcileri'ne ateş etti. Gözaltına alınarak ifade veren Subaşı'nın silahının ruhsatsız olduğu, olaydan sonra silahı "bir yere fırlattım" dediği öğrenildi. Öte yandan savcı, palalı saldırı şüphelisinin serbest bırakılmasına itiraz etti.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

İSTANBUL - Dün Taksim’de yaşanan olayda saat 19 civarlarında polisin müdahalesinden kaçan yaklaşık 25 kişilik Gezi Eylemcileri, İmam Adnan Sokak’a kaçarak polisten saklanmaya çalıştı. Tam bu esnada beyaz gömlek giyen ve elinde tuttuğu silahla sağa sola ateş eden bir kişi ortaya çıktı. “Dağılın ulan” diye bağırarak silahıyla havaya 5 el ateş etti. Panik halinde gurup kısa süre sonra dağılırken elinde silahla ateş eden kişinin Palmiye Oteli sahibi Adnan Subaşı olduğu ortaya çıktı.
Subaşı, gözaltına alınarak Gayrettepe’de bulunan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Daha önce hiçbir suç kaydından sabıka kaydı bulunmayan Subaşı’nın alınan ifadesinde, “eylemciler otelime zorla girmek istedi. İzin vermedim, tartışmalar yaşandı. Olay kavgaya dönüştü ve oteldeki masa ve sandalyelerim devrildi. Diğer esnaf arkadaşlarım da yardıma koşarak bana destek oldu. Ben de silahımla aralarına dalarak ateş ettim. Sonra da silahı bir yere fırlattım” dediği öğrenildi. Subaşı’nın üzerine kayıtlı herhangi bir resmi silah olmadığı, Emniyet’teki ifadesinin ardından savcılığa sevk edileceği belirtti. Polisin tabancayı ise yaptığı aramalarda bulamadığı ifade edildi.

 

SAVCIDAN PALALI ADAM İTİRAZI 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı,Talimhane’de göstericilere pala ile saldıran S. Ç’nin serbest bırakılmasına itiraz etti. Pala ile göstericilere saldıran ve esnaf olduğu belirtilen S.Ç, cumartesi günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Nöbetçi savcılıkta yapılan sorgunun ardından S.Ç tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, şüphelinin üzerine atılı suçların vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, tutuklanmanın bir tedbir olması, şüphelinin sabit ikametgah sahibi olmalarını ve kaçma şüphelerinin bulunmamasını da göz önünde bulundurarak tutuklanma talebinin reddine karar verdi. Bugün soruşturma dosyası Başsavcılık tarafından savcı Veysi Büyükkılıç’a verildi. Soruşturma dosyasını inceleyen savcı Büyükkılıç, şüpheli S.Ç’nin serbest bırakılmasına itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz eden savcılık, ‘suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumunu’ gerekçe göstererek tutuklanmasını talep etti. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/114107011410704

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hitlerin yaptığını yapın - demlicay2011

  nerde işsiz çapulcu var toplayın onlara görev verin yada vaat (size göre) sonra gelsin sizin sağlam makamlarınız. tarihde başarılı olmuş bir taktik . fakat orda sonu kötüydü. mazallah. yanarak cehennemi almanyada yaşamıştı. örnek aldıkalrınız umarım doğru olur. yani millete zarar gelmez.

  tesadüftür... - anlayana

  sayın savcımızın bırakılmaya itirazı ile sayın B. Arınç'ın konuya ilişkin değerlendirmesinin bir ilgisi var mıdır acaba? Neyse birbirimizi kandırmayalım, yandaşların başına bir şey gelmeyeceğini ve daha önce de gelmediğini (bkz. zamanaşımı hayırlı olsun) biz de biliyoruz onlar da...ama asıl tehlike her açıklamanızla provoke ederek azar azar sokağa saldığınız bu insanların eylemlerine karşı devlet, polis, yargı neyse adaleti sağlamaz ise gün gelir insanlar kendi adaletini sağlamaya çalışacağı zaman olacaktır. İşte o noktada iç savaşın eşiğine gelinir ki dış mihraklar, faiz lobisi falan derken bir bakmışsınız sizin yok başörtülü bacılarıma saldırdılar yok camilerimizden ne istediniz gibi kışkırtıcı açıklamalarınız neticesinde o dış mihrakların esas arzulayacağı iç savaşı siz çıkartmışsınız!..Vicdan ve sağduyu herkese lazım ama özellikle yöneticilere...

  AK GÖMLEKLİLER ve BENDE SİZDENİM AMİRİM.. - Düzgün Baba

  Sırtları emniyetçe sıvazlanan eli palalı, silahlı bu güruh Sivas'ta , Maraş'ta , Çorum'da kıyım yapanların soyundan gelmektedir. Kafasında baret, deniz gözlüğü var diye insanları tutuklayan adalet sistemimiz , bunları serbest bırakarak adeta teşvik etmektedir.

  Gördük. - ganjml

  Hesapta yakalanmayacaktın,yakalansan bile nasılsa polis kardeşlerin ve savcı seni bırakacak ve sen de ağzındaki salyayla orda burda anarşikleri kovaladığını anlatacaktın ama bingo, yakalandın işte,zorla oteline girmeye çalışmışmışlarda,masaları devirmişmişler de,bırak bu zırvaları,işte bu kadarlık delikanlısınız ,çık konuşsana,korkudan ne yalan söyleyeceğini şaşırdın, o kadar yiğitsen çık şunun için yaptım desene,ödün koptu değil mi,bilemedin bir maliyeti olduğunu değil mi zavallı.