Tabela sınavından geçen yok

Kent içinde kavşaklarda sürücülerin birbirlerine yol vermemesi nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında artış görülmesi üzerine, Erzurum Emniyeti eğitim çalışması yaptı.

ERZURUM - Kent içinde kavşaklarda sürücülerin birbirlerine yol vermemesi nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında artış görülmesi üzerine, Erzurum Emniyeti eğitim çalışması yaptı.
Palandöken semtindeki kavşakta 'yol ver' levhasının önünde denetim yapan trafik polisleri, araçları durdurarak sürücülere levhanın ne ifade ettiğini sordu. Aralarında kadınların da bulunduğu sürücülerin büyük bölümü, "Bu levha ne anlama geliyor?" sorusuna, "İlk kez gördüm", "Yeni mi çıktı bu levha?", "Daha önce var mıydı?", "Dörtyol levhası", "Yavaş git" gibi yanıtlar verdi.
İşaretin gelen araca 'yol ver' anlamına geldiğini söyleyen trafik polisleri, "Eğer ikaza uymaz kaza yaparsanız gelen araca yol vermediğiniz için siz suçlu olursunuz" uyarısında bulundu. Erzurum Emniyet Müdürü Tahsin Demir, sürücüleri eğitmeye devam edeceklerini açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7648817648810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.