Tabip odalarında heyecanlı günler

Ankara ve İstanbul Tabip odalarında seçim heyecanı yaşanıyor. Ankara Tabip Odası Genel Kurulu, dün Ankara Üniversitesi Morfoloji Binası'nda başladı.

ANKARA/İSTANBUL - Ankara ve İstanbul Tabip odalarında seçim heyecanı yaşanıyor. Ankara Tabip Odası Genel Kurulu, dün Ankara Üniversitesi Morfoloji Binası'nda başladı. Seçimin bugün yapılacağı genel kurulda tek listeyi, mevcut yönetimin desteklediği Çağdaş Hekimler Grubu çıkardı. Ankara Tabip Odası Başkanı Sinan Adıyaman, Sağlık Bakanlığı'nın 'özelleştirmeye zemin hazırlayan' politikalarını eleştirdi.
İstanbul Tabip Odası'nın önümüzdeki iki yıl yöneticilerini belirleyecek olan seçimli genel kurulu da dün odanın Cağaloğlu'ndaki merkezinde başladı. İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gencay Gürsoy, "Bu seçimde ya hekimlerin muhalefet hareketi sürdürülecek, ya bu mücadeleden vazgeçilecek ya da mücadele siyasi iktidarın değirmenine su taşıyan bir mecrada eriyecek. Türkiye'de siyasi yelpaze bütünüyle sağa kaydı. İstanbul Tabip Odası adına geçen dönem gerçekleştirdiğimiz savaş ve 'Sağlıkta Dönüşüm Programı' karşıtı eylemler iktidara karşı yürütülen açık bir muhalefetti" dedi.
Sonra İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu'nun çalışma, denetleme kurulu ve mali raporları okunarak aklandı. Genel kurulda bugün, Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi'nde seçimler gerçekleştirilecek.