Tabip Odası'nın sağlık ödülü Radikal'e

Tabip Odası'nın sağlık ödülü Radikal'e
Tabip Odası'nın sağlık ödülü Radikal'e
İstanbul Tabip Odası'nın 14 Mart Tıp Haftası dolayısıyla düzenlediği 'Basında Sağlık Ödülleri'nde 'En iyi araştırma' ödülü, 'İzmir'in Çernobili' haberi ile Radikal muhabiri Serkan Ocak'a verildi.

RADİKAL - İstanbul Tabip Odası’nca 14 Mart Tıp Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Basında Sağlık Ödülleri’ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cemi Demiroğlu Salonu’ndaki törenle sahiplerini buldu.

‘En iyi araştırma’ dalında ‘ İzmir ’in Çernobili’ haberi ile kazanan Radikal muhabiri Serkan Ocak’a plaketini İstanbul Tabip Odası Temsilciler Kurulu Divan Başkanı Samet Mengüç verdi.

Tören sırasında bir konuşma yapan Ocak, “Her geçen gün hekimlik gibi gazetecilik mesleği de itibarsızlaştırılıyor. Tüm olumsuzluklara rağmen büyük bir umutla görevimizi yapmaya devam ediyoruz. Tek bir amacımız var. Çocuklarımıza daha güzel bir yarın bırakabilmek” dedi.

Ocak, sözlerinin ardından aldığı ödülü törene gelen 2 yaşındaki kızı Zeynep Mira Ocak’a ithaf etti.

Basında Sağlık ödüllerinde görsel basından Sky 360’dan Burak Ersemiz ve Deniz Pirinççiler de, ‘Kaz Dağları’ndaki altın madeni aramalarının bölgedeki olumsuz etkileri’ ile ilgili yaptığı haberiyle ödüle layık görüldü. Pirinççiler, ödülünü 2 yıl önce hayatını kaybeden doktor ağabeyi Mümtaz Pirinççiler’e adadı.

Sol gazetesi, TGRT Haber-Dr. Şükrü Çido, Tükenmez dergisi, Uykusuz dergisi Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Yılmaz da Basında Sağlık Ödüllerini kazana diğer kurum ve kişiler oldu.

Törende ayrıca sağlık alanında 25, 40, 50, 60 ve 70 yılını dolduran hekimlere de hizmet plaketi verildi. Barış ve Demokrasi ödülünün bu yıl Roboskili aileler adına Ferhat Encü’ye verildiği de açıklandı.