Tabloda Atatürk'ün elindeki sigaraya rötuş

Tabloda Atatürk'ün elindeki sigaraya rötuş
Tabloda Atatürk'ün elindeki sigaraya rötuş
Tokat Valiliği binasında Vali Şerif Yılmaz'ın makamının girişinde bulunan yağlı boya tabloda Atatürk'ün elindeki sigara ve çıkan dumanı yapılan rötuşla yok edildi.

Dumansız hava sahası’ kapsamında tüm kapalı alanlarda uygulanmaya başlayan sigara yasağı, Atatürk tablosuna da yansıdı. Tokat Valilik binasında, Vali makamı girişinde bulunan tablodaki Atatürk'ün elinde bulunan sigara rötuş yapılarak kaldırıldı. Atatürk'ün haldeyken sağ elinde bulunan sigara ve çıkan duman, bir ressam tarafından rötuşlanıp yok edildi. Sigara yasağı uygulaması sonrasında, yerel yayın yapan Yeni Tokat Gazetesi, tablonun değiştirilmesini önermişti. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/9721029721021

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dumansız hava sahasıymış - karacambaz84

  o resmin orjinalini bozmak bence cok saçma Atatürkün sigara ve alkolünü bilmeyen varmı ? aman çocuklarımız Atatürkü seviyor elindeki sigaraya özenmesin diye ne komik eğer senin çocugun Atatürkün elindeki sigara yüzünden sigara içiyorsa sen o resmi gören çocuguna o resmi anlatamayacak kadar kelime dağarcıgın zayıfsa çocugun da o resimdeki sigara yüzünden sigaraya başlayacaksa sende ve çocugunda bişeyler eksiktir bence,şimdi nolcak tokattaki çogu çocuk o resmin orjinalini bilmeyecek aklıma şu soru geliyor bilmemiz gerekipte bizim bilmemizin sakıncalı olacagı nekadar şey var bilmediğimiz :) bide ?