Taburcu olup, tatiline devam etti

Taburcu olup, tatiline devam etti
Taburcu olup, tatiline devam etti
Bodrum'da, 13 gün önce havalimanında düşüp başından yaralanan 82 yaşındaki İngiliz turist Kenneth Henry, tedavisinin ardından taburcu edildi. Henry, tatiline kaldığı yerden başladı

BODRUM - 15 günlük bodrum tatili için geçen 23 Nisan'da, İngiltere 'nin Londa kentinden gelen İngiliz turist Kenneth Henry'nin tatili kötü başladı. Havalimanında ayağının kayması sonucu düşen Henry, başını yere çarptı. Ambulansla Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldırılan Henry'in beyin kanaması geçirdiği belirlenip, ameliyata alındı. Beyin Cerrahı Doç.Dr. Murat Taşkın tarafından ameliyat edilen Henry, 13 gün sonra salığına kavuşup, taburcu edildi. Sağlığına kavuşan Henry, tatiline kaldığı yerden devam etti. Sağlığına kavuşan Henry "Benim için hayat yeniden başladı" dedi.

‘ÜLKESİNE UÇMADAN ÖNCE TEKRAR KONTROLE GELECEK’

Ameliyatı gerçekleştiren Beyin Cerrahı Doç.Dr. Murat Taşkın, İngiliz turistin sağlık durumunun şu an çok iyi olduğunu belirterek, "Hasta geldiğinde tomografide kanamanın olduğunu ve beyni sıkıştırmaya başladığını farkedince operasyona başladık. Ameliyatta, kanamayı boşalttım, içeriye dren koydum. Hastamızı bir süre yoğun bakım ünitemizde sonra serviste tedaviye aldık. Hastanın bilinci ameliyat sonrası süratle düzeldi. Herhangi bir felç ve benzeri bir durum oluşmadı. Tansiyonunu, ilaçlarla kontrol edip, bugün taburcu ettik. Kontrolümüz altında tatiline başladı. Ülkesine uçmadan önce tekrar kontrole gelecek" dedi.

Babalarının geçirdiği kazayı öğrenince şoke olduklarını belirten Rachel Henry, "Kardeşlerimle hemen Türkiye 'ye geldik. Hastanedeki tüm hizmet ve özellikle iletişim harikaydı. Yabancı hasta departmanı, ihtiyacımız olan her konuda bize yardım etti. İngiltere'den gelmeden önce araştırmış ve hastanenin çok iyi olduğunu öğrenmiştim. Görünce daha da rahatladım. Çok üst düzey hizmet veriliyor. Babamın hayatını kurtaran doktorlara minnettarız" dedi.(dha/Yaşar Anter)