Taciz sanığı '10 ay tutuklulukla fayda sağlandı' gerekçesiyle bırakıldı

Taciz sanığı '10 ay tutuklulukla fayda sağlandı' gerekçesiyle bırakıldı
Taciz sanığı '10 ay tutuklulukla fayda sağlandı' gerekçesiyle bırakıldı
4 kız öğrencisine karşı "cinsel taciz " ve "çocuğun cinsel istismarı" suçlarını işlediği iddia edilen okulun müdür yardımcısı H.K'nın toplamda 36 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyordu. Soruşturma ve kovuşturma süresince suçlamaları reddeden H.K. öğrencilerin sorunlu olduğunu belirterek, iftira atıldığını ileri sürüyordu. Mahkeme, müdür yardımcısını '10 ay tutuklulukla fayda sağlandığı' gerekçesiyle serbest bıraktı.

RADİKAL - Pendik’te 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunmakla suçlanan ve bu suçtan 10 aydır tutuklu bulunan müdür yardımcısı tahliye edildi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık H.K.’nin tutuklulukla geçirdiği süre, tutukluluktan beklenen faydanın gerçekleşmiş oluşu ve delillerin toplanmış olmasını gerekçe göstererek müdür yardımcısının tahliyesine karar verdi

DEVAMSIZLIK SORUNU YÜZÜNDEN ODASINA GİTMİŞLERDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay şu şekilde gerçekleşti;

Pendik’te bir meslek lisesinde öğrenci bulunan 2 kız öğrenci geçtiğimiz yıl devamsızlık sorunlarını konuşmak üzere müdür yardımcısı H.K’nin odasına gitti ve yardım istedi. Daha sonra öğrenciler müdür yardımcısından ekonomik desteğe ihtiyaç duydukları gerekçesiyle para istedi ve H.K çeşitli tarihlerde öğrencilerine para vermeye başladı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN DE TACİZ

Mağdurlardan F.E’nin dosyaları düzeltmek için müdür yardımcısının odasında bulunduğu bir gün H.K’nin öğrencisini elle taciz ettiği belirtilen iddianamede, duruma tepki gösteren öğrenciye H.K’nin şaka yaptığını söylediği belirtildi. İddianameye göre F.E durumu arkadaşı C.E’ye anlattı ve C.E de arkadaşına aynı durumu yaşadığını söyledi. Öğrencilerin H.K’nin yanına gittiği sırada cinsel organını gösterdiği ifade edilen iddianamede, H.K’nin sosyal medya ve cep telefonu mesajları üzerinden 2 öğrencisini daha taciz ettiği anlatıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ, TUTUKLANDI

Bir öğrencinin halasının sosyal medyadaki mesajları görmesi üzerine olayın ortaya çıktığı belirtilen iddianamede, öğrenciler ile ailelerinin emniyete giderek şikayette bulunduğu kaydedildi. H.K’nin suçlamaları kabul etmediği, suça konu mesajları kendisinin yazmadığını söylediği belirtilen iddianamede, cinsel taciz iddialarını da kabul etmeyen H.K’nin geçtiğimiz yıl Nisan ayında tutuklandığı ifade edildi.

48 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Yaşları 15 ile 16 arasında değişen öğrencilerin ifadeleri, sosyal medya görüşme ve cep telefonu mesaj dökümlerinin delil olarak dosyaya girdiği olayda 53 yaşındaki müdür yardımcısı hakkında "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 4 mağdur için ayrı ayrı olmak üzere toplamda 18 yıldan 48 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.

SAVCI TOPLAMDA 36 YIL HAPSİNİ TALEP ETTİ

Dava kapsamında suçlamaları her celse reddeden evli ve 2 çocuk babası H.K. öğrencilerin sorunlu olduğunu belirterek, hakkında iftira atıldığını ileri sürdü. Savcı, 2 öğrenci yönünden "Cinsel taciz suçundan" toplamda 9 aydan 6 yıla kadar, diğer 2 öğrenci yönünden ise "Çocuğun cinsel istismarı suçundan" toplamda 11 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Sanık H.K’nin 4 öğrenci için toplamda 11 yıl 9 aydan 36 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

MAHKEME TAHLİYE KARARI VERDİ

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık H.K.’nin tutuklulukla geçirdiği süre, tutukluluktan beklenen faydanın gerçekleşmiş oluşu ve delillerin toplanmış olmasını gerekçe göstererek müdür yardımcısının tahliyesine karar verdi. Duruşma, dinlenemeyen mağdur D.Ş’nin dinlenilebilmesi için ertelendi.
DHA-ARZU KAYA

Üniversiteli kızlara cinsel taciz sanıklarına ceza yağdı

Tecavüz etmek istediği kadını boğazını keserek öldürmüş

Manisa'da yakılmış bir genç kız cesedi bulundu