@ismailsaymaz

Tacizci babanın 73 yıl hapsi istendi

Tacizci babanın 73 yıl hapsi istendi
Tacizci babanın 73 yıl hapsi istendi
Dört kızını taciz ettiği öne sürülen baba M.Y. hakkında dava açıldı. Savcı, baba M.Y. için sıralı taciz suçlamasıyla 73 yıla kadar hapis istedi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul ’da, dört kızını taciz ettiği öne sürülen baba M.Y. hakkında 11 ile 13 yaşlarındaki iki kızına cinsel istismar suçlamasıyla 30 yıldan 73 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tacize uğradığı öne sürülen iki kızla ilgili evrak ise görevsizlikle suçun işlendiği kentin savcılığına gönderildi.
Zeytinburnu’nda bir evde yaşandığı öne sürülen cinsel taciz, 11 yaşındaki B.’nin durumu ablası ve teyzelerine açmasıyla ortaya çıkmıştı. Daha önce işlediği bir cinayet nedeniyle 12 yıl tutuklu kalmış olan baba M.Y. ile aynı evde yaşayan 11 ve 13 yaşlarındaki kızları B. ve Ö. ile ilk eşinden olan kızı N. savcıya verdikleri ifadede babalarının tacizine uğradıklarını, ablaları A.Y. ve kardeşleri L.’nin benzer şekilde tacize maruz kaldığını ileri sürdü. Mahkeme önce babaya, çocuklarına yaklaşma yasağı koydu daha sonra da beş kardeş koruma altına aldı. Ankara ’da ifade veren 37 yaşındaki abla A.Y.’ de ifadesinde babasının kendisini de istismar ettiğini ve dövdüğünü, annesini öldürmekle tehdit ettiğini, öne sürdü. Bunun üzerine baba M.Y.’nin evinde arama yapıldı. Evde bir silah bulundu. Baba M.Y. evinde ruhsatsız silah bulunmasına ve kızlarının şikâyetçi olmasına rağmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ceza 15 yıldan az olmasın

Soruşturmasını tamamlayan Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı baba M.Y. hakkında dava açtı. Savcı iddianamesinde M.Y.’nin ‘çocuğun zincirleme şekilde cinsel istismarı’ suçunu iki kez işlediğini iddia etti. Babaya, her bir taciz iddiası için, iki kez 15 yıldan az olmamak kaydıyla 36.5 yıla kadar hapis ceza istedi. Dava Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.


  http://www.radikal.com.tr/116613711661374

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hukukun bittiği yerde hain/haydut türer! - zafer20

  Hukukun bittiği yerde hain/haydut/eşkiya/namus düşmanları türer! Hakkın hukukun yerine gelmesi için ülkede evvela gerçek hukuk adamlarının sonra da caydırıcı hukukun olması gerek! Her alanda olduğu gibi, bu alanda da toplum yapısının bunlara önce 'aç' olması gerek! Bugün bu ülkede toplum yapısı istenilen düzeyde olmadığı için bunun gibi namussuzlukların ve daha nice insanı insanlıktan çıkarıcı suçların işlenmeye devam etmesi kaçınılmazdır.

  EL CLASSICO TURCO - judgedread

  Evinde silah bulunmasina ragmen, daha once cinayet islemis olmasina ragmen ve kizlari onu sikayet etmisken tutuksu yargilanmak uzere serbest birakilmis. yani gozunu sevdigim t.c nin enteresan hakim savcilari yine adamin ailesini katletmesi icin ellerinden geleni yapmislar. bakmislarki adam hapse girmeden once ailesini oldurmuyor ehh tamam seni biz iceri alalim o zaman demisler.

  tutuklama - mineoz

  şu tutuklu-tutuksuz yargılama işini anlamak mümkün değil. Bir yerde insanlar eften püften nedenlerle ve en fazla 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanırken tutuklama kararı çıkıyor. Burada adam öz kızlarına istismarda bulunup, 73 yılla yargılanıyor ve tutuksuz yargılanıyor. pes artık.

  Şaka Gibi ! - decimus

  Baba sıfatlı şahsın evinde ruhsatsız sileh bulnuyor. 4 kızını taciz etmesi sebebiyle kızlar koruma altına alnıyor.Kızlar babası hakkında şikayetçi olmasına rağmen şahıs " tutuksuz yargılanıyor "... Bu ülke de artık kadınların omuz omuza vermesi ve hak ettiği değeri görmesi gerekiyor.Ama kadınlara bakıyorum hala tek yumruk olup omuz omuza veremıyorlar. Yazık, halbuki Türkiye nufusunun yarısı kadın. Parti kurup birbirlerine oy verseler tek başlarına iktidar gelir ve istedikleri yasayı Meclis'den geçirirler. İşte boyle bir dava da bile kadın haklarının ne kadar önemsiz olduğunu tekrar gördüm.