Tacizci öğretmene 142 yıl hapis istendi

Tacizci öğretmene 142 yıl hapis istendi
Tacizci öğretmene 142 yıl hapis istendi
İzmir'de bir lisede görev yaptığı sırada, 11 kız öğrenciye cinsel taciz ve cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan edebiyat öğretmeni için 142 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

İZMİR - Öğretmen O.O.Ö.'nün tutuklanmasına neden olan olaylar 2013 Nisan ayında başladı. Bir kız öğrenci öğretmeninin kendisini taciz ettiğini annesine anlattı. Anne B.K., Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Fakat öğretmen hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

2013-2014 eğitim öğretim yılında okula giden anne, öğretmeni tekrar okulda görünce, emniyete ve savcılığa gidip şikayetçi oldu. Öğretmen O.O.Ö., İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yenişehir Motor ve Meslek Lisesi'ne tayin edildi. Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu ekipleri okulda yaptıkları araştırma sonucu yaşları 15- 17 arasında değişen 11 kız öğrencinin de tacize uğradığını ve şikayetçi olduklarını tespit etti.

Savcının talimatıyla harekete geçen İlçe Asayiş Çocuk Bürosu Ekipleri, geçen 7 Ekim'de İzmir'de görev yapan öğretmen O.O.Ö.'yü gözaltına aldı. Öğretmen nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı'nın bir üst mahkemeye itirazı sonucu öğretmen O.O.Ö., 10 Ekim'de tutuklandı.

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Zafer Sercan Yetişer, O.O.Ö.'nün, kız öğrenciler üzerinde, öğretmenlik görevi nedeniyle sahip olduğu eğitici-öğretici vasfı ile eğitim-öğretim ilişkisinden kaynaklanan nüfuzunu kötüye kullanarak muhtelif zamanlarda 'cinsel istismar' ve 'cinsel taciz' suçlarını işlediğini belirtti.

İddianamede ayrıca, öğretmen O.O.Ö'nün kız öğrencilere, intirnet uygulaması WhatsApp üzerinden attığı ve sözlü olarak söylediği, cinsel içerikli 'Canımsın', 'Kraliçem, prensesim', 'Cadım, meleğim', 'Sen at aygır argosunu biliyonmu, kız geçer at gibi, kız derler bin gez', 'Sen eşek olma at ol narin ol, ama sıpam olma minik midillim ol, eşeğim atım', 'Isırırım seni, telefonu da seni de ısırırım', gibi sözler yazdığına, ayrıca mağdurelerden E.K., A.P., G.A. ve R.İ.'in bu olaylardan dolayı hastaneden alınan raporlarda ruh sağlıklarının bozulduğuna da yer verdi.

Savcı, öğretmen O.O.Ö.'nün bu eylemlerinden dolayı, mağdurelere karşı zincirleme 'cinsel istismar' ve 'cinsel taciz' suçunu işlediğini belirterek Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması istemiyle dava açtı. Toplam 142 yıl hapis cezasına çarptırılması istenen O.O.Ö.'nün, önümüzdeki günlerde, hakim önüne çıkacağı belirtildi.
DHA - Bahri KARATAŞ


  http://www.radikal.com.tr/116510811651086

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yazıklar olsun - aykut81

  arkadaşlar diyecek söz kalmamış sözün bittiği yerler artık çoluk çocuğumuzu kime güvenelim adalet yerini bulur inş.. ailelere sabır diliyorum

  Sayın Savcımızla Gurur Duydum. - sblgngr

  Demek ülkemizde böyle, işi dürüstce korkmadan sonuna kadar takip eden savcılarımız da var. İyi ki varlar. Korkularımızı , kaygılarımızı azaltıyorlar.

  negüzel tecavüzcü ve tacizlilere sahip bir ülkeyiz - şunwar

  siirt te onlarca kişi veya kişilerin decavüzüne maruz kalan çoçukların failleri devlet ve hukuk nezdinden aklanarak salıvermelerıne olanak saglayan anlayış.tecavüzcü guya bır eğitmenci olan zata 142 yıl ceza istemiş .neğüzel tecavüz ve taciz.bir memlekete sahibiz..BOL TECAVÜZLER NASILSA HUKUK SAKAT .

  hayırdır! - Sihamıkaza

  hayırdır yine öğretmen haberleri gazetelere düştü? zammı var? yada öğretmenlerle ilgili bi kanunmu var? hayırdır? mutlaka yakında bişi olucak! ne zaman öğretmenler hakkında böyle haberler gazeteye düşse ya zam görüşmeleri yapılıyordur yada eğitimle ilgili bir kanun görüşmesi vardır!

  Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - etufan

  Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında da derhal soruşturma açılmalı ve hem müdür hem de Kaymakam görevden alınmalıdır. Öğretmenle suç ortaklığı yapmaktan da dava açılmalıdır.

  mesajlara bak - ziyafe

  işin kötüsü eğitim camiasında bu adam tek örnek değil; diğerleri de afişe olur dilerim. insanın hayat karşısında tecrübesiz olduğu bir dönemde böyleleriyle karşılaşması büyük talihsizlik bana kalırsa.