Tacizcisini öldüren kadına 12.5 yıl hapis cezası

Tacizcisini öldüren kadına 12.5 yıl hapis cezası
Tacizcisini öldüren kadına 12.5 yıl hapis cezası
İmam nikahlı eşinin kuzenini, kendisini taciz ettiği gerekçesiyle öldüren Yasemin Ak 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ZONGULDAK – Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, kendisini taciz ettiğini iddia ettiği dini nikahlı eşinin kuzeni 33 yaşındaki Oktay Özcan'ı av tüfeğiyle öldüren 30 yaşındaki Yasemin Ak'a, haksız tahrik indirimi uygulanarak 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Geçen yıl 25 Nisan'da meydana gelen olayda Yasemin Ak'ın dini nikahlı eşi Yılmaz Özcan'ın kuzeni Oktay Özcan, iddiaya göre kadının evine giderek sözlü ve fiziki tacizde bulundu. Yasemin Ak, eşi evde olmadığı sırada gelen Oktay Özcan'ı av tüfeği ile ateş ederek öldürdü.

Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Yasemin Ak, karar duruşmasına çıktı. Delilleri gizlediği iddiasıyla 2 yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan Yılmaz Özcan ise duruşmaya katılmadı.

Son sözü sorulan Yasemin Ak, "Eşim Yılmaz orada değildi. Ben kendim vurdum. Şu an burada olsam da kafam başka yerde. Hala kendimde değilim" dedi.

Mahkeme heyeti, Oktay Özcan'ın alkollü eve gelip konut dokunulmazlığını ihlal ettiğini göz önünde bulundurarak cinayeti haksız tahrik altında işlediği kanaatine vardığı sanık Yasemin Ak'a 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Yılmaz Özcan'ın ise beraatine karar verildi.

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/130268313026832

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ZOR KARAR.... - ARAGORA

  Ya taciz yoksa ? Başka bir gerekçe ile öldürüp ,taciz var demiş olamaz mı ? Ama gerçekten taciz de olabilir.Ama nasıl kanıtlayacaksın? Bir kadına saldıran bir erkek hiç iz bırakmadan da taciz edebilir..Veya hiç saldırmadığı halde kadın kendisine zarar verip ,o yaptı da diyebilir..Çok zor çok...Allah kimseyi bu duruma düşürmesin...

  bırakaydın - zümray

  yani diyorlarki bırakaydın herif tecavüz edip seni öldüreydi.o zamn tacizcini mahkemede kravat taktı diye iyi halden serbest bırakırdı aynı mahkeme.