Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto eden gruba gazlı müdahale

Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto eden gruba gazlı müdahale
Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto eden gruba gazlı müdahale
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto etmek ve basın açıklaması yapmak isteyen aralarında avukatların ve siyasi partililerin bulunduğu gruba polis Galatasaray Meydanı'nda müdahale etti.

İstiklal Caddesinde bulunan eski İstanbul Barosu önünde 16:30 sıralarında toplanan Hasip Kaplan, Levent Tüzel, Eren Keskin ve cübbelerini giymiş avukatlarında bulunduğu 500 kişilik grup Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto etmek ve basın açıklaması yapmak için "Hepimiz  Elçiyiz hepimiz Tahiriz", " Hepimiz Elçiyiz öldürmekle bitmeyiz"  sloganları atarak Galatasaray Meydanı'na  doğru yürüyüşe geçti. Galatasaray Meydanı'nda  bekleyen 300 kişi ile birleşen grup burada basın açıklaması yapmak istedi. Bu arada Taksim yönünden İstiklal Caddesi'nde ilerleyen TOMA'dan grubun üzerine su sıkılarak müdahale edildi.

 

TOMA'dan su sıkılmasının ardından kalabalığa plastik mermi ve biber gazlı müdahale de yapıldı. Gruptakiler  ara sokaklara ve Tünel yönünde kaçmaya başladı.Bölgede kalabalıklar beklemeyi sürdürürken  çok sayıda polis sevk edildi.

Tahir Elçi'nin öldürülmesi dünyada da yankı buldu

Polis her yerde elinde silahla koşan kişiyi arıyor

Özgür EREN - İSTANBUL DHA