'Tahrik, çıkmaz yol'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, son günlerde tırmandırılan gerilimi değerlendirirken, "Türkiye'nin meseleleri vardır, bunlar hepimizin meseleleridir.

ERZURUM - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, son günlerde tırmandırılan gerilimi değerlendirirken, "Türkiye'nin meseleleri vardır, bunlar hepimizin meseleleridir. El birliği, gönül birliği olduktan sonra bunların üstesinden çabuk gelinir. Tahriklere kapılmakla Türkiye'nin hiçbir meselesi hallolmaz " diye konuştu.
Erzurum'da dün denetlemelerde bulunan Özkök, vali Celalettin Güvenç'i de makamında ziyaret etti. Burada terör olayları ve çeşitli kentlerdeki gösterilerde çıkan olaylarla ilgili soruları yanıtlayan Özkök, şunları söyledi:
Birlik her şeyin başıdır
"Birlik, beraberlik her şeyin başıdır. Birbirleriyle uğraşmak, ayrıcalıklar, ayrı düşünmek, tahriklere kapılmakla Türkiye'nin hiçbir meselesi hallolmaz. Türkiye'nin meseleleri vardır, bunlar hepimizin meseleleridir. El birliği, gönül birliği olduktan sonra bunların üstesinden çabuk gelinir. Birbirimize daha iyi sarılır, tahriklerin etkisinde kalmadan birbirimize muhabbetle bağlanır, gönül birliğiyle işbirliği yaparsak, bu memleketi çok daha ileriye götürebilir, çok daha mutlu yaşayabiliriz.
Halkı temsil etmiyorlar
Bu bakımdan olaylar hepimizi üzmektedir. Bunlar hiçbir zaman halkın bütününü veya belli bir yaş kesimini, tahsil kesimini temsil etmez. Arabalara taş atmak, içerisine benzin koyulmuş şişelerle dükkânları yakmak, başkasının malına zarar vermek, devletin kanunlarına ve silahlı kuvvetlerine karşı gelmek bunlar hiçbir ülkede kabul edilebilir şeyler değildir.
Ama güzel olan şu ki, memleketimizin her yerinde halkımızın çok büyük bir kısmı bunun bilinci içerisindedir. Umarım daha önce bu gibi hareketlere tenezzül etmiş olanlar da hatalarını tekrar etmezler. Sıkıntıları varsa, bunu devletin kanunları çerçevesinde meşru yollarla yaparlar."


    http://www.radikal.com.tr/7572877572870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.