Takım elbiseli temizlik işçisi eş arıyor

Çöpleri takım elbise, fötr şapka ve güneş gözlüğüyle toplayan 52 yaşındaki temizlik işçisi evlenmek istiyor
MUAMMER KÖKCÜĞLU


MANİSA - Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı beldesinde yaşayan temizlik işçisi, her gün "iki dirhem bir çekirdek" giyinip gittiği mesaisini çöp toplayarak, bu arada da kısmetini arayarak geçiriyor.

Hacırahmanlı Belediyesinde 12 yıldır temizlik işçiliği yapan 52 yaşındaki Salih Başkaya, takım elbisesi, kravatı, fötr şapkası ve güneş gözlüğüyle ilgi çekiyor.

Başkaya, babasının öldüğünü, 75 yaşındaki annesi Safiye Başkaya ile birlikte oturduğunu, 4 kız kardeşinin ise evlendiğini söyledi.

Salih Başkaya, 12 yıldır belediyede kadrolu işçi olarak çöp topladığını, temizliğe çok önem verdiği için mesaiye takım elbise, kravat, fötr şapka ve güneş gözlüğüyle geldiğini ifade ederek, ayda bin TL maaş aldığını, sigortasının ve bir evinin bulunduğunu bildirdi.

Başkaya, "Yaşım 52 oldu. Evlenmek istedim ama bugüne kadar nasip çıkmadı. Artık evlenmek istiyorum. Dürüst, güzel ahlaklı, yaşıma uygun temiz bir aile kızı arıyorum. Aradığım özelliklere sahip, bekar bir kadın çağrıma kulak verip ilgilenirse tanışabiliriz" dedi.

Hacırahmanlı Belediye Başkan Vekili Osman Dönmez ise Salih Başkaya’nın çok çalışkan bir personel olduğunu belirterek, 12 yıldır işine mesai saatinden de önce, şık giyimi ile başladığını, beldedeki çarşının temizlik işlerinden sorumlu olduğunu bildirdi. Başkan Vekili Dönmez, kısmet çıkması halinde Başkaya’nın düğününü kendisinin üstleneceğini ifade etti.(aa)