Taksiciyi 10 TL için öldürdüler!

Taksiciyi 10 TL için öldürdüler!
Taksiciyi 10 TL için öldürdüler!
Adana'da askerden bir ay önce gelip, günlük 20 liraya şoförlük yapan 22 yaşındaki Celal Yıldırım, taksisine müşteri olarak aldığı 2 kişi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü


Olaydan sonra kaçan zanlılardan Hayrettin Fırat, suç aleti
bıçakla birlikte yakalandı.
Mücahitler Bulvarı’nda müşteri bekleyen Celal Yıldırım’ın şoför olarak çalıştığı 01 T 2936 plakalı taksisine binen Hayrettin Fırat ile kimliği henüz tespit edilemeyen suç ortağı, Özgür Mahallesi’ne gideceklerini söyledi. Özgür Mahallesi 1 sokak girişine gelen taksinin arkasında oturan Fırat, Yıldırım’ın boğazına bıçağı dayayıp, cebindeki parasını istedi. Üzerinde para olmadığını söyleyen Yıldırım’ın yalan söylediğini düşünen Fırat, boğazına bıçağı sapladı. Kanlar içinde kalan Hayrettin Yıldırım, can havliyle otomobili durdurmak isteyince sırt ve karnından da bıçaklandı. Hayrettin Yıldırım’ın cebinden cüzdanını alan 2 saldırgan, taksiden inip karanlık sokakta koşarak uzaklaştı.
Bölgede devriye gezen polis ekipleri, Hayrettin Fırat’ın koşmasından şüphelenerek durdurmak istedi. Ekiplerin ‘dur’ çağrısına rağmen koşmayı sürdüren Hayrettin Fırat kovalamaca sonucu yakalandı. Elbisesi ve elleri kanlı olan Fırat gözaltına alındı. Taksi şoförü Celal Yıldırım ise ambulansla kaldırıldığı Çukurova Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.
Hayrettin Fırat’ın yakalandığı ve koşarak geldiği sokaklarda araştırma yapan polis ekipleri, olayda kullanıldığı belirlenen kanlı bıçak ile cep telefonunu ele geçirdi. Celal Yıldırım’ın cüzdanı ise olay yerinden 200 metre uzaklıkta bulundu. yakalandığında “Ben kimseyi vurmadım, ben bir şey yapmadım” diyen zanlı Yıldırım'ın karakola götürülmek üzere ekip otosuna bindirildiği sırada avucunda tuttuğu kanlı 10 lirayı aracın içine attığı görüldü.

GEÇEN YIL GASPTAN GÖZALTINA ALINMIŞ
Gözaltına alınan Hayrettin Fırat’ın 2008 yılında da bir taksicinin parasının gasp edilmesi olayından gözaltına alındığı ancak, araç sürücüsünün daha sonra şikayetinden vaz geçtiği, bu nedenle de zanlının serbest bırakıldığı ortaya çıktı.
Celal Yıldırım’ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.(dha)