Taksim boşaltıldı Şişli'de barikatlar kuruldu

Taksim boşaltıldı Şişli'de barikatlar kuruldu
Taksim boşaltıldı Şişli'de barikatlar kuruldu
Gezi Parkı'nda yapılan müdahalenin ardından, parktaki direnişçiler Gümüşsuyu ve Talimhane kapatıldığı için Harbiye yönüne kaçtı. Binlerce eylemci TRT binası ve Harbiye Askeri Müzesi arasındaki bölgede barikat kurdu.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Gezi Parkı ’nda yapılan müdahalenin ardından, parktaki direnişçiler Gümüşsuyu, Talimhane kapatıldığı için Harbiye yönüne kaçtı. Binlerce eylemci TRT binası önü ile Askeri Müze arasında polis müdahalesine barikat kurarak karşılık verdi.
Eylemciler yol ortasındaki demir parmaklıkları sökerek büyük barikatlar oluşturdu. Ancak polis burada da çok yoğun gaz kullandı. Eylemciler ise sloganlar atarak polisi ve hükümeti protesto etti. Kimi zaman da '10 Yıl Marşı' söylendi. 
Atılan gazlardan fenalaşanlar civardaki otellere ve dükkanlara sığındı.


  http://www.radikal.com.tr/113777811377788

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Menderes asilirken... - Honigfetzen

  Sanirim Menderes asilirken protestocularin anneleri bile dünyaya gelmemis henüz. Dolayisiyla Bernd14'in sorusu mantikli degil. Saygilarimla

  demokrasi - resip

  herkesin ortak paydası olmalı ülkenin huzuru ve kalkınmamız buna baglı hazımsızlık hicbir şeye cözüm degil sandıkta birşey elde edemeyecegine inanınca belden aşagı vurmak ne işe yarayacak bunun sonuc vermesi mümkünmü nasıl muamele yaparsanız karşılıgınıda öyle alırsınız şiddet karşılıgını dogurur lütfen demokrasiden sandıktan vazgecmeyelim en büyük zararı ülkemiz görüyor enerjimizi boşa harcamamalıyız

  Al sana gövde gösterisi... - Barnabycik

  Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

  Erken seçim... - Barnabycik

  Lütfen yalvarıyorum... Bu ateşi söndürecek tek bir seçenek var.. daha geç olmadan, erken seçim...

  ABD POLİSİ OLSA KESİN SEYREDERDİ DİYENLER EL KALDIRSINLAR - Germiyen

  ABD, İngiliz polisi böyle olayları sadece seyrediyor diyenler el kaldırsın;)

  menderes mi? - aliismettekin

  hatırlattığın iyi oldu, evet öyle olmuştu değilmi?

  MENDERES ASILIRKEN NEREDEYDINIZ,HAINLER - 14Bernard

  Iki tane agac icin degilmi.Sizi ikiyuzluler.Tarihi Istanbulu yikiyorsunuz.Mubarek Recep ayinda Rabbime havale ettim sizi.