Taksim Dayanışması: Bu akşam 'barışçıl' bir açıklama yapılacak

Taksim Dayanışması: Bu akşam 'barışçıl' bir açıklama yapılacak
Taksim Dayanışması: Bu akşam 'barışçıl' bir açıklama yapılacak
Taksim Dayanışması yolsuzluk ve rüşvet operasyonları ile ilgili olarak bu akşam 19.00'da Taksim Meydanı'nda buluşma çağrısı yaptı. Dayanışma daha sonra ikinci bir açıklama yaparak eylemin 'barışçıl' bir basın açıklaması olacağını belirtti.

Radikal.com.tr/DHA – Taksim Dayanışması, "Yağmaya, Soyguna, Talana, Şiddete Karşı Dayanışmaya Devam" diyerek bu akşamı saat 19.00'da Taksim Meydanı'nda yapılacak basın açıklamasına çağrı yaptı.

Dayanışmanın web sitesi ve Twitter hesabı üzerinden yapılan eylem çağrısı şöyle:

“Bugün başta İstanbul olmak üzere bütün kentlerimizde; mahallelerini, kentlerini, meydanlarını, kıyılarını, ağaçlarını, ormanlarını, geleceklerini, değerlerini, kültürlerini kimliklerini, insanca yaşam onurunu, meslek ve bilim ilkelerini, kısacası yaşam ve yaşam alanlarını savunurken akıl almaz, vicdana sığmaz polis şiddeti ile canlarını yitiren tüm arkadaşlarımızın, yaralanan, kalıcı sakatlık yaşayan tüm yurttaşlarımızın vebalini taşıyanlar; bu rezil soygun, rüşvet ve yağma düzeninin devamından medet umanlardır.

Bu vebali taşıyanların tümü ve onlara arka çıkanlar hesap verene kadar dayanışmamızdan ve haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bir kez daha göstermek, dayanışmamızın asıl hedefi olan yağma, talan, şiddet ve soyguna son demek ve basın açıklamamızı yapmak için 27 Aralık Cuma günü saat 19.00 da Taksim’deyiz!”

Taksim Dayanışması daha sonra Twitter'dan bir açıklama yaparak bu akşam Taksim’de yapmak istedikleri etkinliğin, “barışçıl ve kitlesel” bir basın açıklaması olacağını duyurdu. Taksim Dayanışması’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Taksim’de yapılmak istenen basın açıklamasının, “Yağmaya, yolsuzluğa, talana, şiddete karşı” olduğu ve demokratik bir hakkın kullanılmasını kapsadığı belirtildi.