Taksim Dayanışması sabaha kadar tartıştı: Ne yapmalı?

Taksim Dayanışması sabaha kadar tartıştı: Ne yapmalı?
Taksim Dayanışması sabaha kadar tartıştı: Ne yapmalı?
Taksim Dayanışması sabah 4.00'e kadar süren toplantının ardından bir açıklama yapmadı. Gezi direnişçilerinin dün geceki sıkıntısı ise yağmurdu.

İSTANBUL - Taksim Dayanışma Platformu'nun TMMOB binasında gerçekleşen toplantısı sona erdi. Akşam saat 19.00 sıralarında başlayan toplantı yaklaşık 9 saat sürerek 04.00 sıralarında tamamlandı. Toplantı ile ilgili açıklamalar bugün yapılacak.

SAĞANAK YAĞMURA ALDIRIŞ ETMEDİLER 
Öte yandan gece saatlerinde başlayan sağanak yağmur Gezi Parkı eylemcilerini de etkiledi. Bazı çadırlara su basarken, eylemciler yoğun yağmura rağmen Gezi Parkı'ndan ve Taksim Meydanı'ndan ayrılmadı. Taksim anıt alanında yapılan piyano resitaline ise sağanak yağmura rağmen şemsiyeler altında devam edildi.
Bazı eylemcilerin ise çevredeki dükkanların tentelerinin altına girip yağmurdan korunmaya çalıştığı görülüdü. Bazı eylemciler de yağmura aldırmadan top oynadı ve halaylar çekti.
Bu sabah eylem 19'uncu gününe girdi. Gezi Parkı direnişçileri güne temizlik ve kahvaltı yaparak başladı. Çoğu eylemci ise çadırlarında ve ağaç altlarında uyumaya devam ediyor. (Hakan KAYA-Ozan URAL/DHA)