Taksim Dayanışması: Tüm dünyaya sesleniyoruz!

Taksim Dayanışması: Tüm dünyaya sesleniyoruz!
Taksim Dayanışması: Tüm dünyaya sesleniyoruz!
Taksim Dayanışması, Salı sabahı başlayan ve tüm gün ve gece devam eden şiddetli polis müdahalesiyle ilgili tüm dünyayı tepki göstermeye çağırdı.

Taksim Dayanışması’ndan yapılan açıklama şöyle:

Taksim Gezi Parkı ’na 14. günü sabahında başlayan polis şiddeti, gece yarısı itibariyle devam ediyor.

Sabah saatlerinde polisin acemice senaryolaştırdığı provokasyon oyununun tutmaması üzerine sürdürdüğü gaz bombalı saldırı sonrasında yüzlerce yaralanma, bu yaralılar arasında çok sayıda beyin travması geçiren insanda bulunmaktadır. Yoğun gaz nedeniyle Taksim Meydanı çevresinde tüm hayvanlar ve kuşlar ölmektedir.

Taksim Meydanında ve Gezi Parkı’nda bulunan insanlarımız, çocuklarımız tüm saldırılara onurlarını korumak için ölümü göze alarak direnmeye devam etmektedir.

Hükümetin bizzat emriyle yürütülen polis şiddetinin durdurulması için tüm Dünyayı tepki göstermeye, halkımızı desteğe davet ediyoruz.
Taksim Dayanışması


  http://www.radikal.com.tr/113723411372346

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dün gece inanılmazdı - sks222

  Dün gece bir kez daha yüzbinler gezi parkı ve Taksim'de bu hükümetin valinin ve polisin insanlık dışı tutumuna şahit oldu. Orada bulunan insanlar bunların ne olduğunu çok iyi bilmesine ve o yüzden orda olmalarına rağmen çoğu insandan "inanamıyorum" lafını işittim. Bir yandan vali ve emniyet müdürü "oradaki yavrucukların gözlerinden öpüyorum" derken çadırların ortasına yüzlerce gaz bombası yağıyordu. Gerçekten insanlıktan bu derece uzak, bu kadar haysiyetsiz, bu kadar zalim olmalarına tanık olurken, faşizmin ne olduğunu çok iyi bilenler bile "inanılmaz" diyordu. Bunu yapanlara bir tiyo vereyim, gerçi siz içerdeki yüzlerce sivil polisinizden haber alıyorsunuzdur ; insanlar buna korkarak değil, öfkeyle ve size karşı nefretle dolarak daha da direngen ve kararlı hale geliyorlar. Kuyunuzu kazıyorsunuz.

  Sonuna kadar yanınızdayız... - drozer

  Gezi parkının park olarak kalması gerekir. Haklı mücadelenizde sonuna kadar yanınızdayız.

  Mektup - ilbeg

  Taksim Dayanışması şu anda yapılanların yanısıra, Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlementosu ve pek çok ülke yöneticilerine, Uluslararası örgütlere, Gençlik Örgütlerine birer mektup göndererek, mevcut durumu ve hükümetin tehlikeli yönelimini anlatmalı destek istemelidir.

  Kalbimiz sizinle - ilbeg

  Şu an yurtdışındayım, ama kalbim sizinle. Dünyanın her yerindeki demokratik güçleri gençlik başta olmak üzere harekete geçirmek lazım. Hükümetin gözü dünmüş durumda.Boyun eğmeyen gençlerimizin alnından öpüyorum. Bu arada gönüllülerden, sağlıklı olanlardan oluşacak bir kısımın dönüşümlü açlık grevini gündemlerine almaları direniş için düşünülmesi gereken bir seçim olma durumunda kalabilir.

  kimden yardim istiyoruz - egeli67

  Bir zamanlar BOP Esbaskani emperyalizmin usage denilen Erdogan icin gene ayni cizgideki insanlar dunyadan yardim istiyor. Taksimde kaldirimlarda tas, yazisiz duvar kalmadi. Gelene baski gidene baski, kamu malina zarar, halkin iradesine ipotek. Yetti artik bu demokrasi gosterisi. 7 ay sonra secim var, adam gibi calisin, indirin ERdogan'i. Dunya baski yapsin, Turkiye'de ekonomi krize girsin, borsa cakilsin diye ugrasiyorsaniz Ergenekon'un ruyasi icin calisiyorsunuz demektir. Ilhan Selcuk da ahh bir kriz ciksa da AKP gitse diye hayiflaniyordu.

  Twitter Teammulleri.. - captainwhite

  Bir gun sonra kanaat onderlerlerini ile gorusmeye davet ediyorsunuz ,bir gun onceden polis gucu ile her seyi bertaraf edeceginizi dusunuyorsunuz...Ote yandan bir burokratiniz"" Gelin cocuklariniz alin deme gafletinde bulunuyor""" Hic dusunmuyormusunuz ki, O cocuklarin anna ve babalarida Taksim'e akin ederse...Bu topraklarin teammulleri boyle diyorsaniz , O cocuklarda Twitteri gosterirler size...Bu sekilde mi Turk-Kurt kardesligini getireceginizi dusunuyorsunuz bu topraklara... Bindiginiz dali degil hepimizin bindigi agaci kestiniz simdi..