@ismailsaymaz

Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında

Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında
Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında
Taksim'de yaşanan polis müdahalesinde, Taksim Dayanışması Platformundan, aralarında İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu ve TMMOB temsilcisi Mücella Yapıcı'nın da bulunduğu 22 si erkek 32 kişi gözaltına alındı
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

TAKSİMÇ - Taksim Dayanışması yöneticisi ive aktivistlerinden oluşan grup şu an İstanbul Emniyet Müdürlüğü ’nün Vatan caddesinde bulunan merkezine götürülüyor.

ALİ ÇERKEZOĞLU: SUÇUMUZ PARKA GİTMEK

Gözaltında Radikal’e konuşan Ali Çerkezoğlu gözaltına alınma gerekçesini şu sözlerle açıkladı:


Biz İstiklal Caddesi üzerinde, Fransız Konsolosluğu önündeydik, valinin açılışını yaptığı parka doğru yürüyorduk. Sanırım suçumuz parka gitmeye çalışmaktır. Bu yüzden alındık.

Çerkezoğlu gözaltına alınırken gaz ve su sıkıldığını polislerin itekleyerek müdahale ettiğini de belirtti.

ERKAN BAŞ: POLİS UYARI YAPMADAN MÜDAHALE ETTİ

Gözaltına alınan bir diğer isim TKP Eski Genel Başkanı Erkan Baş oldu. Baş Taksim Dayanışması ile birlikte meydana çıktıkları sırada polisin uyarı yapmadan müdahale ettiğini belirtti. Müdahale üzerine Mücella Yapıcı’yı korumak üzere etrafında halka oldukları sırada gözaltına alındıklarını belirten Erkan Baş, ‘diktatörlüğe boyun eğmeyeceğiz’ dedi.

MÜCELLA YAPICI: MÜDAHALE EDİLDİ, KORKUNÇTU

Gözaltında Radikal ‘e konuşan TMMOB temsilcisi Mücella Yapıcı ise şöyle konuştu: Park açılmış, parka gidiyorduk, arkamızda bir yürüyüş kolu da yoktu. Müdahale edildi. Korkunçtu, olacak değil. Tartaklanardak gözaltına alındık dedi..