@ismailsaymaz

Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında

Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında
Taksim Dayanışması üyeleri gözaltında
Taksim'de yaşanan polis müdahalesinde, Taksim Dayanışması Platformundan, aralarında İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu ve TMMOB temsilcisi Mücella Yapıcı'nın da bulunduğu 22 si erkek 32 kişi gözaltına alındı
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

TAKSİMÇ - Taksim Dayanışması yöneticisi ive aktivistlerinden oluşan grup şu an İstanbul Emniyet Müdürlüğü ’nün Vatan caddesinde bulunan merkezine götürülüyor.

ALİ ÇERKEZOĞLU: SUÇUMUZ PARKA GİTMEK

Gözaltında Radikal’e konuşan Ali Çerkezoğlu gözaltına alınma gerekçesini şu sözlerle açıkladı:


Biz İstiklal Caddesi üzerinde, Fransız Konsolosluğu önündeydik, valinin açılışını yaptığı parka doğru yürüyorduk. Sanırım suçumuz parka gitmeye çalışmaktır. Bu yüzden alındık.

Çerkezoğlu gözaltına alınırken gaz ve su sıkıldığını polislerin itekleyerek müdahale ettiğini de belirtti.

ERKAN BAŞ: POLİS UYARI YAPMADAN MÜDAHALE ETTİ

Gözaltına alınan bir diğer isim TKP Eski Genel Başkanı Erkan Baş oldu. Baş Taksim Dayanışması ile birlikte meydana çıktıkları sırada polisin uyarı yapmadan müdahale ettiğini belirtti. Müdahale üzerine Mücella Yapıcı’yı korumak üzere etrafında halka oldukları sırada gözaltına alındıklarını belirten Erkan Baş, ‘diktatörlüğe boyun eğmeyeceğiz’ dedi.

MÜCELLA YAPICI: MÜDAHALE EDİLDİ, KORKUNÇTU

Gözaltında Radikal ‘e konuşan TMMOB temsilcisi Mücella Yapıcı ise şöyle konuştu: Park açılmış, parka gidiyorduk, arkamızda bir yürüyüş kolu da yoktu. Müdahale edildi. Korkunçtu, olacak değil. Tartaklanardak gözaltına alındık dedi..


  http://www.radikal.com.tr/114096811409685

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bagcı dovmek - isakent

  Turkiyenin sinirlerini gerip gundemi bos islerle mesgul ediyorsunuz gezi konusu kapandı mahkeme tarafindan park buyutulerek yerinde kaldi artik antipatiklesiyorsunuz

  Keyfi idare - BurhanFelek

  Eskiden örfi idare vardı. Şimdi siviliz ya, keyfi idare oldu.

  Vali kardeş22543 - emregümüşdoğan

  Gezi Parkı halka yine kapatılmış. Burası valinin özel mülkü mü, evinin bahçesi mi? Halka açıyoruz diyorlar sonra kapatıyorlar. Girişte kimlik kontrolü yapsınlar, sadece AKP üyelik kartı olanları alsınlar bari. Vali, istifa et artık kardeş, İstanbul gibi bir kent büyük geldi sana. Emekli ol, memleketine git yerleş. İlla da yöneteceğim dersen orada muhtarlığa aday ol. Toplumsal hafızası zayıf milletiz o zamana kadar unutulur bunlar, halk belki seçer de...

  Yaziklar olsun! - mlkr

  Bu degerli insanlara yapilan cefa yanlarinda kalmamali!

  Ne kadar masumca söylüyorlar - enver altın

  Park açıldı ya, bu beyler hanımlar parka gideceklermiş. Tek suçlarının parka gitmek olduğunu söylüyor biri. Okuyan da, hiç haberi olmasa bir aydan fazla bir zamandır olanlardan, parka gitmek nasıl suç olur diye düşünür. Park'ın mülkiyetini aldık sanıyorlar bunlar, orayı bırakmak istemiyorlar vatandaşlara, normal olarak Park'a gitmek isteyenlere. Gezi haberleri de hep onları masum gösterir şekilde veriliyor. Park'ın açıldığı veriliyor haber olarak, bir süre sonra ise kapatıldığı. Hemen anlıyorsunuz oraya girenlerden oranın sahibi gibi davrananlara, orayı kendi tekellerinde ve eylem alanı olarak tutmak isteyenlere kapatıldığını.