Taksim Dayanışması'ndan 'acil' duyuru

Taksim Dayanışması'ndan 'acil' duyuru
Taksim Dayanışması'ndan 'acil' duyuru
Taksim Dayanışması Başbakan Erdoğan'la yapılan görüşmenin ardından 'acil' bir açıklama yaparak, Ankara'dan gelecek heyetle birlikte ayrıntılı bir değerlendirme yapılacağını duyurdu.

Radikal.com.tr - Başbakan Tayyip Erdoğan 'la dün akşam 11.30'da başlayan sabah 3.30 sularında sona eren toplantının ardından gözler Taksim Dayanışması'na çevrildi. Direnişin kaderiyle ilgili yeni bir karar alınıp alınmayacağı merak edilirken Dayanışma saat 7.00'de aşağıdaki 'acil' açıklamayı yaptı: 
 
Taksim Dayanışması’nın bugüne kadar bütün kararları tüm bileşenleri ve halk katılımıyla alındı. Bu akşam Başbakan’ın daveti üzerine, Türkiye ’nin her yerinde günlerdir sokaklarda, meydanlarda beraberce haykırdığımız taleplerimiz, arkadaşlarımız tarafından bir kez daha iletilmiştir. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da sürece dair tüm kararlar hep birlikte alınacaktır. Arkadaşlarımız Taksim’e döndükten sonra görüşmeyle ilgili daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır.

Taksim Dayanışma


  http://www.radikal.com.tr/1137535113753513

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Acilciler - ibretnüma

  "Devrim konseyi gibiler" dedik inanmadınız bak "acil" oldu şimdi...

  Burda coşanlar Hürriyetin anketine bir göz atsın.. - evet_isyan06

  Eylemler devam etmeli mi etmemeli mi diye sormuş Hürriyet.. %60 sona ermeli, %40 devam etmeli demiş.. Ki Hürriyet okuyucuları içinde dindarlar çoğunlukta diyemez kimse.. Ama bu eylemler gerçekten amacını aştı kimse ülkenin daha fazla yıpranmasını, Türkiyenin daha fazla zaman ve enerji kaybetmesini hele ekonominin zarar görmesini istemiyor. Ki akpartiye oy verenlerin genellikle zengin kesim olmadığı bizdeki zenginlerin daha çok solcu geçindiğini hatırlarsak internet anketleri daha manidar olur. Çünklü birçok akpartili ya internete sahip değildir, ya işinden gücünden girip internette vakit harcamaz; tuzu kuru solcularımız her zaman internette çoğunluktadır. Şayet Hürriyetin sitesinde %60 eylemler sona ermeli çıkıyorsan sokakta bu oran en az %70tir.. Tadında kesmeyi bilmedikçe azalıp kaybedeceksiniz ve Tayyip şimdi vaktidir deyip polisi saldığında arkanızdaki halk desteği %30un altına düşmüş olacak.. Çünkü ilk üç gn ben de Gezidekilere hak veriyordum ( çünkü kimse orada bir AVM istemiyor ) ne zaman ki molotfolar ve yalan haberler ortaya çıktı olay siyasi operasyona dönüştü..

  bağcıyı mı dövmek - wladislas

  İlk günkü hatasından ders alarak kontrollü davranan polisimiz, azınlıkta olsa halkın istemediği birseyi yapmanın toplumun tamamına zarar verdiğini anlayan ve hatasından döndüğünü düşündüğüm siyasiler, orda samimi niyetle eylem yaparak halkın gerçek gücünü gösteren gençler herkes birseyler kazandı bu süreçte, sınıfta kalan tek kesim ise yine medyamız oldu. Klavyenin başında, klimalı ortamlarında kahvelerini yudumlayarak eylemler bitsin, bitmesin şeklinde ahkam kesen bizlerin, mümkünse eğer günlerdir uykusuz olarak görev yapan polislerimizi, gezi parkında beklerken başlarına birsey gelecek mi korkusu yaşayan gençlerimiz ve ailelerini, sessizce evlerinde bekleyen verdikleri oylara saygı duyulmasını bekleyen milyonlarca insanı da düşünelim. Amacına ulaşmış veya amacına ulaşması için artık parkta beklemenin gerek kalmadığı bir eylemi, kişisel nefretlerimize alet etmeyelim, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve toplumsal bütünlüğümüzün tüm hükümet ve siyasilerden bağımsız olarak yeryüzündeki tüm park ve bahçelerden daha kutsal olduğunu unutmayalım. Sevgilerle

  üzüm yemek mi amaç - wladislas

  Toplum olarak göreceli de olsa bir başarı elde ettiğimiz zaman bunu abartmayıp tadında bırakabilecek miyiz? Yoksa başardığımıza iyice pişman olup pişman ettirinceye kadar devam mı edeceğiz. Ak Partiye oy versin vermesin bu eylemi destekledi halkın çoğunluğu, vatandaşın konu ne olursa olsun demokratik bir yolla hak talep etmesin ak partiye oy vermiş insanlara bile şirin geldi Nitekim hükümette gerekli diyalog yollarını açarak talepleri karşılayacağını belirtmiş oldu. Bu saatten sonra sırf hükümeti yıpratmak adına eylemlere devam edilmesi eylemcilerin de samimiyetini toplum nezdinde sorgulatacaktır. Yanlış anlaşılmasın amacım hükümeti desteklemek hükümetin ilelebet kalıcı olmasını arzu etmek değil ancak, hükümeti zor durumda bırakmak adına Türkiye Cumhuriyeti devletinin yurt dışında itibarının sarsılmasına, CNN gibi kanalların tüm dünyaya ülkemde savaş varmış havası yaratmasına, hükümet zor durumda kalsın diye kamu mallarının hunharca kundaklanmasına, elinde sapan polisimize taş atan yaşını başını almış terör örgütü üyesi yaşlı kadınların radikal gibi gazetelerde sempatik teyzemize bakın havasında haber yapılmasına karşıyım. Bir kez olsun bile eylemleri amacından saptıranların amacı anarşizm olanların medyada dışlanmamış olmasına ne yazık ki şaşırmadım.

  Bir Kere de Şaşırtın.. - evet_isyan06

  Bugüne kadar hangi projeyi istediniz, hangisine destek oldunuz ki? Ankarada trafiğin kilitlendiği Akay kavşağını bile mahkeme kararıyla kapattrımak istediniz.. Hangi projeye destek oldu bugüne kadar sözde solcu, ilerici gruplar? Bir tek desteklediğiniz proje söyleyin, yok.. Birinci köprüye bile karşı çıktınız sizin kafaya kalsa bugün istanbulda sadece vapurlar çalışırdı.. Şimdi de Topçu kışlası, avm veya cami falan filan değil mesele, ne yapılırsa yapılsın zaten karşı çıkacaksınız. Akay kavşağını bile mahkeme kararıyla kapattırmaya çalışan mahkeme iptal kararı verine ne yapacağını şaşıran, Melih gökçek kapatırsa biz açarız diye kendi başvurdukları kararı izah edemeyen bir güruhsunuz.. Düne kadar halk karşı deyip bu gün referanduma karşı çıkanlarınız var.. amacınız demokrasi falan değil sadece hırgür çıkarmak..

  Yanılıyormuyum? - Clear

  "Taksim Dayanışması" başbakanla toplanan heyeti kabul ediyor.Bilgi alıp gereğini yapacağını söylüyor.Ancak birileri ki kendilerini kim ve ne kadar yetkili kabul ediyorlarsa daha doğrusu kendi kendilerine gelin güvey oluyorlarsa bilinmez,halka rağmen halkın adına konuşup itiraz ediyorlar,olayları sürdüreceklerini iddia ediyorlar.Kim bunlar?

  Ölüm Kalım fırsatı,doğıru değendirilmeli! - kutupcu

  'Karar vermek' Taksim'i aştı! Tüm Türkiye şehirlerinden 'temsilcilerin' katılacağı bir Vatandaşlık Deklarasyonu' ve buna göre bütün Temel Yasaların ve de Anayasa'nın şekillendirilmesi 'güvencesi' ile Yerelden genele,adil,demokratik bir Seçim platformu ile oluşturulacak Meclis,Yargı ve Demokratik denetimli Yürütme mekanizmaları üzerinde, mevcut Meclis otoritesinin topqlumla paylaşıldığı bir geçiş dönemi programı üzerinde anlaşma yapılarak,'meydanların' güvencesi, toplum iradesinin yaptırım gücü ile temsiliyete kavuşyturulmalı!Bu kadar bedel ve edinilen özgüç,sicili meşkuk hiç bir 'anlaşma' adına mevzilerin boşayltılması gibi bir körlüğü getirememeli,bedel bütün Türkiye'nin omuzlayacağı bir 'güvence' ile karşılığını bulmalı!!