Taksim Dayanışması'ndan 'Adalet için Cumartesi Taksim'e' çağrısı

Taksim Dayanışması'ndan 'Adalet için Cumartesi Taksim'e' çağrısı
Taksim Dayanışması'ndan 'Adalet için Cumartesi Taksim'e' çağrısı
Taksim Dayanışması tarafından yapılan açıklamada, Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olan polisin serbest bırakılmasını protesto etmek ve gösteriler sırasında gözaltına alındıktan sonra tutuklananların serbest bırakılması talebiyle, 29 Haziran Cumartesi günü Taksim'de buluşma çağrısı yapıldı.

Radikal.com.tr – Taksim Dayanışması, cumartesi eylemlerini sürdürüyor. Taksim Dayanışması tarafından yapılan açıklamada, Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olan polisin serbest bırakılmasını protesto etmek ve gösteriler sırasında gözaltına alındıktan sonra tutuklananların serbest bırakılması talebiyle, 29 Haziran Cumartesi günü Taksim’de buluşma çağrısı yapıldı.

Gezi Parkı direnişine katılan ve aralarında meslek oda ve birlikleri, sivil toplum örgütleri, bazı siyasal partiler, gençlik, kadın ve LGBBT dernekleri ile birçok siyasal çevrenin bulunduğu yaklaşık 120 bileşen tarafından oluşturulan Taksim Dayanışması, 29 Haziran Cumartesi günü 19.00’da Taksim’de büyük bir buluşma gerçekleştirileceğini açıkladı.

22 Haziran Cumartesi günü de Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla, gösteriler sırasında hayatını kaybedenler için ellerinde karanfillerle Taksim Meydanı’na gelen binlerce kişi, polisin tazyikli su ve biber gazlı müdahalesine maruz kalmış, Taksim ve çevresindeki polis müdahaleleri gece geç saatlere kadar devam etmişti.

Bu arada 1 Temmuz Pazartesi günü de Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’nda ‘polis şiddetinin sorumluları’ hakkında kitlesel suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.


  http://www.radikal.com.tr/113941011394109

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hayırlı Bir İş Yapsanız Şaşardık! - evet_isyan06

  İşiniz gücünüz kargaşa, vurmak, yıkmak, yakmak.. Kılıçdaroğlu da 3 senedir birilerini sokak direnişine çağırıyordu zaten.. ( Bunu es geçip olaylardan Tayyip'i sorumlu tutan medya da ya balık hafızalı ya da iyi habercilik böyle bir şey! ) Arkanızda bıraktığınız esnafın halini gördük 150 milyndan fazla zarar, iptal edilen rezervasyonlar, dış basında Türkiye'den turist kapmaya çalışan ülkeler sevinçten bayram ediyor. Rusyadan kız arakdaşım soruyor " bizim gazeteler Türkiye'de savaş var gitmeyin yazıyor" noluyor orda diye.. Türkiye kaybetmiş, turizm dibe vurmuş, ekonomi kötüye dönebilirmiş kimin umrunda.. Ama bir avuçsunuz işte, geziye katılanalrın %74ü CHPli %15 BDpli %2 si MHPli ve akpartili.. Bir avuç şımarık gürültücülersiniz halk sizin ne mal olduğunuzu daha iyi görüyor böyle devam edin! 2007ye kadar 1000 oyum olsa birini Tayyip'e vermem derdim ama 2007de böyle şımarık hareketlerinizle, yok başörtülü kadın Çankayaya gidemezmiş, yok Cumhuriyet Mitingleriymiş diye diye akpartiyi %50 yaptınız.. Devam edin bu kafayla %60 da yaparsınız yakında. Sizden ne vatana hayır gelir ne millete, terörist de ancak sizin kadar zarar verebilir; bir farkınız yok teröristten.

  Tas lariniz ve bilyelerinizi cebinizde mi???? - tunc2013

  CHP SDP TKP bilumum M ile K ile ve L ile baslyan orgutler cirpinsaniz da yemezler niyetinizi biliyoruz artik. ;) Kuba da iyi bir tatil hakettiniz veya N. Kore ye ne dersiniz?!;)

  İlla Taksim, İlla Kargaşa - Taksin Takmasim

  İktidar değişsin de nasıl değişirse değişsin, öyle mi? Kaos çıkarmış, kan dökülürmüş, ekonomi çakılırmış, milyonlar işşiz ve aç kalırmış ne gam! Yeter ki bağcı dayak yesin. AKP'nin birçok kusuru, günahı var. Kıbrıs ve AB konularında duruşu son derece gayrimilli, mensupları bal tutan parmaklarını yalamaktan hiç imtina etmiyor, siyasi çözümü askeri boşvermişlikle karıştırıyorlar ama bundan sonra oyum AKP'ye. İş "ya devlet başa ya kuzgun leşe"ye dönerse ne kuzgunla saf tutarım, ne de sessiz sedasız leş olurum. Ampul amblemli bir partiye oy verdireceksiniz ya, alacağınız olsun! İşte en büyük başarınız!

  bu gazı kim satıyor acaba - resip

  işi her halde iyidir cünki bizim işler iyice düştü toma ların sıktığı suyun parasıni kim ödüyor bunların parası bu arkadaşlardan icra yoluyla alınmalı

  Sonuna kadar... - UlasK

  Geçen cumartesi de oradaydım. Bu cumartesi de oradayım. Görünen o ki daha çok cumartesiler geçireceğiz Taksim'de... SİZ AKILLANANA KADAR!

  Her gün, - nitemtran

  hem de istediğiniz zamanda miting ve gösteri yapabilirsiniz, yapılabilmeli. Fakat bu iş için hayatı sekteye uğratmayacak, bölge esnafı gibi başkalarının yaşamını zora sokmayacak alanlar yok mu? Mesela eğer katılım çok olacaksa kazlıçeşme, daha az olacaksa Göztepe parkı bu ve benzeri onlarca yer var.Medya haberdar edilip, mitingler ve bildirilerle talep ve istekler kamuoyuna sunulur. Ama amaç yapılan eylemden çok hayatı terörüze edip, güvenlik güçleriyle çatışıp hükümeti yönetemez hale gelmiş gibi göstermek. Gösteri değil, işgal etmek ki işgale güvenlik karşı koysun, gaz sıksın, insanlar yaralansın, esnafla itişilsin ortaya dökülen görüntüler sosyal medyada tek taraflı paylaşılıp Akepe'ye ve RTE'ye muhalefet artsın. Pusuda yatmış kurtların beklediği ise, son tahlilde sessiz bekleyen tarafı sokağa dökmek ve bir iç çatışma çıkarmak. Sonrasını siz düşünün! Aklınız bir karış havada romantik gösterilerin süreceğini sanmayın,Lübnan iç savaşını okumanızı tavsiye ederim.

  İzin verilmemeli artık - malasa22

  Bence Taksim'i kapatsınlar bu eyleme, her hafta sonu bu gerginliği mi yaşayacağız artık... Geçen hafta oradaydınız, daha ne istiyorsunuz? Bence Vali bu gösteri için başka alanı önersin...