Taksim Dayanışması'ndan Cumartesi Gezi Parkı'nda buluşma çağrısı

Taksim Dayanışması'ndan Cumartesi Gezi Parkı'nda buluşma çağrısı
Taksim Dayanışması'ndan Cumartesi Gezi Parkı'nda buluşma çağrısı
Taksim Dayanışması, 6 Temmuz Cumartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda buluşmak için çağrı yaptı.

Taksim Dayanışması, henüz halka açılmayan Gezi Parkı’na girme kararı aldı. Dayanışmayı oluşturan bileşenler, dün akşam yaptıkları toplantıda “Keyfi bir tutumla parka girmemiz yasaklanıyor” diyerek Dayanışma’yı oluşturan meslek örgütü ve sendikaların, cumartesi günü saat 19.00′da Gezi parkı önünde buluşmaları için çağrı yaptı.

Taksim Dayanışması internet sitesinden de bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

Parkımıza Gidiyoruz!

4 Temmuz 2013

Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye ’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

TAKSİM DAYANIŞMASI

Cumartesi Taksim'de 'su savaşı' var!

Gezi Parkı'ndaki kanlı bilançoya mahkemenin sessizliği mi neden oldu?

 


  http://www.radikal.com.tr/1140507114050720

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  taksim dayanışmasından hk. - fgemak

  doğuda jandarmanın elinden silahları toplatılıyor, karakollar kapatılıyor,Türkiye nereye gidiyor,gezi parkı direnişlerini susturmaya çalışıyorlar.Türk halkı başbakanın ve AKP nin bu politikalarını içine sindiremiyor.başbakanın gitmesi Türkiyenin hayrına olacaktır.geç kalınırsa Türkiyenin sınırları küçülecektir.

  direnişin samimiyet testi - falconom

  "İlk günler ben de destek verdim. ama artık suyunu çıkardınız, bu kadar da olmaz, esnafı kan ağlattınız" diyenler direnişin samimiyet testinin sonuçlarına dair güzel ipuçları veriyor. 11 yıldır ülke üzerinde canı istediği gibi at koşturanlara sadece 3 gün direniş göstreip, 4üncü gün itibariyle silahını 11 yıllık iktidara değil de 3 günlük direnişe çevirenlerle bu yolda zaten yürünmez. esnaf, turizm üzerinden vicdan siyaseti yaptığını sananlara da öncelikle gezi sürecinde İstanbula gelen yabancı turist sayısının %3 civarında bir önceki yıla göre artış gösterdiğini, sonra da o esnaf yayalaştırma ve kışla projeleri yüzünden zaten 2 yıldır kan kaybediyor, dükkanlarından zorla sürülüyorlardı. o zaman neredeydiniz?

  bodrumdakilerini marmaristekilerinide çağırdınızmı - ALTAR2

  gezi parkının ana kurgusunu oluşturan burjuva çocuklarınıda çağırsaydınızmı onlarsız olmaz onlar şimdi bodrumda mamariste alaçatıda tatilin tadını çıkartıyorlar ebeveynleri akşamları halikarnas meyhanelerinde vatan kurtarma alternatif hükümetler kurma peşinde kafa yorarlarken çocuklarıda diskolarda barlarda partner peşinde yazı kurtarma peşindeler, yaz deniz kum güneş yakışır taksim tosuncuklarıma.... ama oradada bir terslik olurda inşaatlarda çalışan işçilerde onlara hizmet eden işçilerde çıkar yahu biz burada köle gibi çalışıp bunlara hizmet ediyoruz burnumuzun dibindeki denize giremiyoruz deyip sahillere çadır kurar eylem yaparlarsa burası bütün insanların malıdır parasız olmalıdır deyip eylem çadırları kurarlarsa bizim burjuvamızın tosuncuklarımızın tepkisi nasıl olur merak ediyorum

  Yeter - bernau

  Capulcular, memlekete zarar veriyorsunuz. Neyi ispat edeceksiniz? Ne istiyorsunuz? Misir gibi askeri ayaklanma mi olsun? Yeter!

  Kabak tadı - cselcuk

  Üzerinden 5-10 yıl geçse de o parka girmek ve oturmak isteyeceğimi hiç sanmıyorum. 5 kişi öldü, onlarca kişi gözünü kaybetti. Yetmedi. Hala kaşımaya devam ediyorsunuz. Neyin dayanışması bu? Görüşmeye gidiyorsunuz, "parkı boşaltmaya yetkimiz yok" diyorsunuz, görüşmeden çıkıyorsunuz, "boşaltmıyoruz" diye açıklama yapıyorsunuz. Keşke bütün bu hareket bir sonuca ulaşsa, doğru düzgün siyasi bir oluşum çıksa da bir sonraki seçimde oyumuzu versek. Ama bu hareketten hiçbir şey çıkmaz. Her şeyin içini boşaltıp mahvettiniz.

  FARK! - UlasK

  Caddelerde, sokaklarda, mahallelerde... Her yere yayılmış bir direniş, her yerde bir umut, gülen yüzler, oyuncak toplayıp ihtiyacı olan çocuklara göndermeler, cebindeki 3 kuruş parasıyla direnişe destek için çay, şeker, vs. alan insanlar... Bu süreç gençlik yıllarıma denk geldiği için o kadar mutluyum ki... Gerçekten bu süreçten önce yaşamıyormuşuz. Yaşananları tanımlayan en güzel cümle şu: Bir ağaç öldü... Bir ülke dirildi...

  komedi - No_Pasaran

  Polis işgaline uğrayan Gezi Parkı'na girişin yasaklanması ama bunu "parkı halka açtık" diye açıklayan bir hükümet... komedi filminde görsem abarttıklarını düşünürdüm...