Taksim Dayanışması'ndan karanfilli çağrı

Taksim Dayanışması'ndan karanfilli çağrı
Taksim Dayanışması'ndan karanfilli çağrı
Gezi Parkı eylemleri için yeni bir karar aldı ve çağrıda bulundu: Ellerimizde karanfiller Cumartesi saat 19.00'da Taksim'de buluşuyoruz

Taksim Dayanışması'nın hem resmi internet sitesinden hem de Twitter adresinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi.


Ellerimizde karanfiller Cumartesi saat 19.00’da Taksim’de buluşuyoruz.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkında yarattığımız demokrasi ve dayanışma cennetinden yayılan özgürlük şarkısı bütün engellemelere karşın tüm dünyaya dalga dalga yayılmaktadır.

Yurdumuzun dört bir yanında parklarımız ve meydanlarımızda yeşeren ve ortak irademizi oluşturmak için gerçekleştirilen forumlar; demokrasi, dayanışma ve barış içinde yeni bir yaşam için zifiri karanlıkta yol gösteren umut ışıklarımız olmuştur.

Tekrar ediyoruz, bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala bugün Mersin’de, Ankara ’da ve tüm Türkiye ’de yaşanan şiddeti kınamak üzere Cumartesi günü saat 19.00’da karanfillerimizle Taksim Meydanımızda buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

TAKSİM DAYANIŞMASI


  http://www.radikal.com.tr/113859911385994

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saksı - hyperiq

  Çiçekler saksıda olsun lütfen.

  insanlaşma süreci, toplumsallaşma, örgütlenmedir - çıkarsız

  neredeyse tüm medya kanalları Gezi direnişini çarpıtma ve karalama kampanyasını ilansız başlattı. Söyleşilere çağrılan çoğu katılımcılar direnişin katılımcılarını kendilerince sınıflandırıp tanımlayarak olumsuz yargıda bulunacak bir kesim buluyor. sonra da "diğerlerine sözüm yok ama bunlar var ya" basitliğinde saldırıya geçiyor. başta Başbakan bu yöntemi uygulayanlara göre iyi vatandaş sorgulamayan, kararlı olmayan, polis copunu-gazını görünce hizaya giriverenler. İtiraz etmeyenler. İktidar örgütsüz vatandaşlar arıyor. Örgütsüz olacak ki, birbirlerine destek olamasınlar. Bundan dolayı Taksim Dayanışmasının çağrısına katılmak daha önemli.

  10 sene - marj

  Anlaşılan 10 senedir duran adamlar, bir 10 sene daha duracak... Ama sizi temin ederim 10 sene sonra geriye baktığınızda hiçbir dönüş yolu göremeyeceksiniz...

  Bir Karanfil Hareketin Amblemi Olabilir - muratyumlu

  Karanfil hareketin amblemi olarak ölümsüzleştirilebilir. Mitologyada da özel yeri vardır. AKP'nin icratını sorgulamadan benimsemeyen çevrelere karşı eylem yaparak, eylemi baltalayanlara karşı dikkatli bir siyaset çizgisi izleyerek ülkede demokratik irade ortaya konabilir. Zaten yazılıyor ya, tekrar edecek olsam da yazayım. Bu ülkede barajın kaldırılması talebiyle milyonlar yürümelidir. Buna ivedilikle ihtiyaç duyuluyor. Türkiye iradesi bunu başaracaktır. İnanmak gerekiyor...