Taksim Meydanı göle döndü

Taksim Meydanı göle döndü
Taksim Meydanı göle döndü
Yayalaştırma projesi kapsamında trafiğin yeraltına alındığı Taksim Meydanı göle döndü.

Radikal.com.tr - Uzun süren çalışmalar sonucunda trafiğin tünellerle yeraltına indirildiği ve 13 Eylül ’de açılışı yapılan yeni Taksim Meydanı yağmur sınavını geçemedi.

Yayalaştırma çalışmalarının ardından ilk kez bu hafta yoğun yağışa maruz kalan meydanda büyük göletler oluştu.

Meydanı kullanan yayalar büyük zorluklar yaşarken, meydanın su altındaki hali de sosyal medyada bugünün konusu oldu.

Taksim’deki büyük birikintilerin fotoğraflarını paylaşan twitter kullanıcıları ‘her yer Taksim her yer gölet’ şeklinde tepki gösterdi.


  http://www.radikal.com.tr/1153784115378414

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - besener

  ama çok haklılar. Şart mı suyun içinden geçmemiz, şart mı hamile hamile sokaklara çıkmamız, şart mı kolon altları yerine ağaç altında soluklanmak istememiz, şart mı demokratik tepkimizi satırsız! dile getirmemiz, şart mı insan olmamız ve insana layık bir hayat istememiz..? Şu şartları istemezseniz, Türkiye'de alabildiğine korunaklı ve sevgi dolu bir ortama kavuşursunuz.

  beleş avukat.. - colarslanı

  oradan geçtiğini ve tamamlanmadığını söyleyen arkadaş; inşaat uygulamalarında önce altyapı tamamlanır.. her hataya kılıf bulmak zorunda mısınız..

  likipa'nın ağıdı - Terrarosa

  olana bitene değil ama likipa adlı yorumcunun yorumu biraz ilginç biz çapulcular eleştirmek için doğmuşuz ama sende yandaş olmak körü körüne inanmak için doğmuşsun sanırım. eleştiri konusuna gelelim mantık, akıl, bilim ne diyorsa onu söylüyoruz. taksimden bir daha örnek vermek istiyorum mis sokağın yerinin 5 yılda 3 kere yapılması doğru dürüst planlanmadan fizibiletisi yapılmadan ben yaptım oldu anlayışı ile yapılan bilimsel çalışmaları yok sayan bir anlayış meydanı gölette yapar ormanları kesip villada.

  Mesele Karda Yürümek mi Acaba? - seko1917

  Buradaki sorun kuru ya da ıslak bir yerden yürümek değil ki. Buradaki sıkıntı göz boyama, ben yaptım, sayemde oldu demeye çalılırken harcanan milyonlarca liranın karşılığında bir kaç mazgal, biraz da tahliye borusunun eksik olması. Yayalaştırmak medenileşmek olmuyor her zaman, medenileşmek kuru kuru yürüme ile olabiliyor.

  bol keseden. - likapa

  kaçınız gidip yeni yapılan tünelden geçti ki taksimde.sonra çapulcu denilince gocunuyorsunuz.gittim geçtim tünelden mükemmel olmuş.sizin beyinleriniz kir tuttuğu için hiçbiriniz doğruyu güzeli telafüz edemezsiniz.hiçbiryerde dikili bir kazığı olmayanlar anca böyle köşelerden bol keseden sallarlar işte.su birikmişmiş, dah proje bitmedi, o taraf henüz alttan delinmedi ama bu haberde verilmez. verilmez çünkü verilse siz yorum yapmazsınız.gerçi siz kuru ota bile yorum yaparsınız, çünkü kötülemek için görevlendirilmişsiniz.

  Sağlam Ayakkabı. - Clear

  Bir gün hastanemiz sosyal bürosunda çalışan Kula'lı bir arkadaşımız,ek iş olarak ayakkabıcılık yapmaya karar verdi ve İzmir'de bir ayakkabıcı dükkanı açtı.Biz de malum laftır hani "çorbada tuzumuz olsun" diyerek ayakkabı almaya gittik.Aldık da...Ayakkabıyı öyle methetti ki "yağmurda tık etmez,güneşte serin tutar,güvenerek rahat rahat giyersin, bu kardeşini de yad ederek kulaklarını çınlatıp,ihya edersin" diyerek...Yeni ayakkabılarımı giyip,bayram çocukları gibi,Uludağ'da ki bir kongreye gittim.Kaldığım otelin biraz ötesinde kayak ve kızakla kayanları izlerken(sakın yanlış anlamayın ben kayak falan yapmaya kalmadım),ayakkabım tabandan itibaren bıçakla kesilmiş gibi yarıldı ve ayağım dil gibi dışarı çıktı.Döndüğümde kendisine "bumu güvenle ve rahat giyebileceğim ayakkabı,gerçekten seni çok iyi yad ettim,ayaklarım donduğunda kulalaklarını çınlattım" dedim.bana aynen şu yanıtı verdi "abicim sen bunları nerde giydin,yağmurda mı,güneşte mi?" ben de "karda" dedim,"eh be abicim ben sana bunları satarken,hiç kardan bahsettim mi?".Fotoğrafta,taksim Meydanı'nın bir sürü kuru yeri gözüküyor,efendim sizde oralardan geçin,şart mı suların içinden geçmeniz?

  AKP HÜKÜMETİ TAHLİYE DENİLİNCE CEZA EVİNİ HATILADIĞI İÇİN - pispor

  Bina yapar yangın tahliye merdivenleri olmaz okul yapar depremde öğrencilerin rahat tahliyesi olmaz meydan yol yapılır su tahliyesi yok bunlar tahliyeci değil takkiyeci