Taksim Meydanı trafiğe kapatıldı

Taksim Meydanı trafiğe kapatıldı
Taksim Meydanı trafiğe kapatıldı
Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında çalışmalar hız kazandı. Taksim Meydan'da otobüs duraklarının olduğu bölge tamamen trafiğe kapatılırken, Sıraselviler Caddesi de tek şeride düşürüldü.

Radikal.com.tr - Taksim Meydanı'nda otobüs duraklarının olduğu bölge tamamen trafiğe kapatılırken, Sıraselviler Caddesi de tek şeride düşürüldü. Habertürk'ün  haberine göre Gezi Parkı eylemleri sonrasında yeniden başlayan Taksim yayalaştırma çalışmalarında sona yaklaşıldı. Proje kapsamında tünellerin yapımı tamamlanırken, Taksim Meydanı da araç trafiğine kapatıldı. Sabah saatleri itibariyle Taksim Otobüs duraklarının olduğu bölgeyi tamamen trafiğe kapatan ekipler, kaldırım yapımına başladı. Atatürk Kültür Merkezi ve The Marmara önünde de trafik şeritleri daraltıldı.

SÜRÜCÜLER ŞAŞIRDIAraçları ile Taksim Meydanı'na gelen sürücüler, gördükleri karşısında kısa süre şaşkınlık yaşadı. Proje kapsamında çalışan işçiler, "Taksim meydanını tamamen tarafiğe kapatıyoruz. Kaldırım çalışmalarına başladık. Vatandaş buralarda rahatça gezecek" dedi. Taksim meydanındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Taksim Meydanı'nda yeni düzenleme


  http://www.radikal.com.tr/114890111489011

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Taksim Yavanlaştırma Projesi - X120

  Sadece uygulamadaki saçmalıklar yüzünden değil, mimari ve şehir planlaması açısından da tam bir fiyaskodur bu yayalaştırma projesi. Beyoğlu'nda siyasi niyetlerle, halkı bu kadar uzun süre mağdur eden bir belediyecilik anlayışına tekrar oy verecek kadar şuursuz insanların çoğunlukta olmadığına inanıyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde herkes sandık nöbetine.