'Taksim Meydanı'na bolca ağaç dikeceğiz'


'Taksim Meydanı'na bolca ağaç dikeceğiz'

'Taksim Meydanı'na bolca ağaç dikeceğiz'
TAKSİM Meydanı'nın ağaçlandırılması ile ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Sosyal medyayı da takip ediyorum ve gördüğüm kadarıyla Taksim Meydanı için ağaç beklentisi var. Gerçekten istenildiği kadar bolca ağaç dikeceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un davetlisi olarak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’na katılmak üzere New York’a gitti. Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla 13:15’de New York’a giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı VİP Salonu’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.


TÜNEL ÇALIŞMAMIZ TAKDİR TOPLADI

Taksim meydanın ağaçlandırılması ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Topbaş, “Sosyal medyayı yakından takip ediyorum ve takipte gördüğüm kadarıyla Taksim Meydanı’nda ağaç beklentisi var. Gerçekten, istenildiği kadar bolca ağaç dikeceğiz. Zaten bununla ilgili projelendirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Taksim Meydan düzenlemesi henüz bitmedi ama şunu özellikle ifade etmeliyim ki alt geçit, tünel dediğimiz bölüm çok takdir topladı” dedi.

DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR
Bir basın mensubunun, “Başbakan Başdanışmanı ve AK Parti Ankara milletvekili Yalçın Akdoğan'ın "İstanbul'daki yerel seçim anketinde AK Parti'nin oy oranının yüzde 55, Topbaş'ın halk tarafından beğenilmesiyle ilgili oranın yüzde 66 olduğuna yönelik açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusunu Kadir Topbaş şöyle yanıtladı:“Ben özellikle kamuoyu yoklamalarına kanaat belirten İstanbullulara teşekkür ediyorum. Tabii bizim siyasi partimizin özellikle aday tespiti sırasında kamuoyu çok önemsenmekte ve buna göre değerlendirme yapılmaktadır. Böyle bir oranın İstanbul'da çıkmış olması tabii ki memnuniyet verici. Ben biraz da diğer tarafa bakarım. Diğer bölümdeki insanların da desteklerini ve gücünü almam için ne yapmam lazım? Daha mı çok çalışmak gerekir? Benim için bu önemlidir. Ama tabii ki takdir siyasetindir ve milletimizdir. Milletimiz ve İstanbullular adına bu görevi yapmaktayız.”


TOPBAŞ, BM TOPLANTISINDA KONUŞMA YAPACAKBM Genel Kurul Toplantısı hakkında da bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “ 24 Eylül Salı sabahı toplantıya ben de katılmış olacağım. Hem üstün düzey panelist olarak hem de yerel yönetimler dünya başkanı olarak tüm yerel yönetimleri temsilen orada olacağım. Önemli bir toplantı olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da 24 Eylül sabahı oturumdaki konuşmasında ben de genel kurulda bulunacağım. Arkasından sürdürülebilir kentler özel oturumunda panelist olarak orada olacağım. Panelist olduğum toplantıda konuşmam olacak” dedi. 

DHA


  http://www.radikal.com.tr/115201011520106

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ağacın üstüne oturma eylemi - cemşit

  bu saatten sonra sen siyasi kaygıyla oraya ağaç dik way be....sonunda o ağacın üstüne oturan bir tek sen olursun... YEMEZLEEER... sözde çevreci...kimi kandırıyosa...önce istiklal caddesinde kesilen ağaçların hesabını versinler sonra da gezi ruhunun üzerine sıktıkları binlerce gaz fişeğinin

  efendim - mona_noyan

  adamın aklını alırlar. zabıta elbisesi giydirilmiş şirket elemanlarının hesabını verin sonra sağı solu ağaçlandıracağız diye demeç verin.

  Hani olmuyordu? - generalduncan

  Beylik laflar etmesini biliyorsunuz. Yok medeni ülkelerde meydanlarda ağaç olmazmış, yok siz her şeyi bilirmişsiniz... Şimdi bu tavır değişikliği neden? Yoksa başbakanın danışmanları uyardılar mı? Halkın isteklerini dikkate alıyormuş gibi gözükelim, arka planda istediğimizi yapalım dediler mi? Bu numaraları yemiyoruz bilesiniz.

  !!!radikal lütfen bunu gündeme getir!!! - emr-91

  artık yaya kaldırımları yaya kaldırımı gibi yapılmıyor. döküyolar betonu ne çevre düzenlenmesi var ne de güzel kaldırımlar. mesela o beton yığmak yerine oraya bir arnavut kaldırıjmı ya da ona benzer bir şey yapsalar. o beton hem insanın içini burkuyor hem de güneş vurunca çok yakıyor. ikincisi de metrobüs durakları da böyle betonu dökmüşler oranın bence güzelleşmesi lazım banklar koyulması lazım. o duraklar sadece beton olduğu için çok sıcak oluyor ve bunaltıyor.

  yetmez - voulcano

  sorun en başından beri sadece ağaçlar değildi. hala bunu anlamadınız mı? nasıl olsa siz bu ağaç şirinliğinin ardından taksimde rantın peşine tekrar düşeceksiniz ve sanırım halkın mallarını sermayeye peşkeş çekemez konusunda yine epey zengin bir içerikle tartışma yürüteceğiz. haa bir de taksim ilk yardım hastanesi konusu var. başkan senin bilgin var mı? beyoğlu belediyesi akp ye oy verdiği halde neden onların hastanesini de sermayeye peşkeş çekiyorsunuz. nasıl olsa ve ne yaparsak yapalım bu millet sıka sıka bize oy verecek diye düşündüğünüzden mi?

  ANLAYAMADIM - pispor

  ağaç dikeceksin de nereye yer kaldı mı ağaçlara