Taksim Meydanı'nda Öcalan Gerginliği

Taksim Meydanı'nda Öcalan Gerginliği
Taksim Meydanı'nda Öcalan Gerginliği

Arşiv

Taksim Meydanı'nda bir grup BDP'li ile bir grup TGB'li birbirlerine taş ve sopalarla saldırdığı belirtiliyor
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Radikal.com.tr - Taksim Meydanı'na ellerinde BDP , PKK bayrakları ve Öcalan fotoğrafı olan yaklaşık yüz kişilik grubun girmesiyle beraber alan bir anda karıştı. Öcalan'ın meydandakilere selam gönderdiğinin de anons edilmesiyle beraber gruplar arasında kısa süreli bir çatışma yaşandı. BDP'li grup ve TGB gruplar birbirlerine su şişesi ve taş attı. Yaşanan gerginlik sırasında panik yaşandı ve meydanda bulunan gruplar kaçışmaya başladı. Gerginlik bir süre sonra sona erdi. Bu sırada meydanda bulunan bir otobüsün üzerinden bayrakların indirilmesi anons edildi. Ancak grup "PKK halktır, halk burada" sloganlarıyla tepki gösterdi. Meydanda şu anda tansiyon oldukça yüksek.


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  PKK

  ,

  Öcalan

  ,

  Selam

  ,

  Taksim Meydanı

  http://www.radikal.com.tr/1135951113595117

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yalan haber - 0991

  böyle birşey olmadı. kesinlikle yalan haber. dyanışmayı kırmak için olduğunu düşünüyorum.

  BDP/PKK provakasyonu - ilbeg

  Tamamen gençlerin öncülük ettiği bu direnişe PKK ve BDP flamalarıyle gelip gruplar arasında sürtüşme yaratmaya neden çalışıyor ? Truva Atcılığı oynamanın zamanı mı ? Ak-PKK, bu işi çözümün bir parçası olarak Erdoğan'a destek olarak mı yapıyor?

  Provokasyon - volkan.erdogan

  Bu Polisin provokasyonundan başka birşey değil. Neden bugün ortaya çıktılar bunlar? Neden önceden orada değillerdi?

  gazetey - Efendisiz65

  tarih altyapınız bu ülkenin resmi tarih algısı kadar saçma. 95 yıl önce emperyalizmin kuyruğuna takılanlar cumhuriyeti kurdular bilmiyorum deme sakın. kürtler senden bişey istemiyor..bölünmeyelim diye bi taraflarını paralayan senin biat ettiğin sistemdir. artık sizin inisiyatifinizde birşey yok, bir fikriniz varmış gibi de davranmayın çünkü teknik altyapınız yok...

  Yalan ve abartılı bir haber. - asibonzai

  Bu haberi de abartıp yalan yanlış yaptın ya radikal helal olsun. Gerçekte evet insanlar refleks olarak gerildiler, sebebi bu güzelim isyana bir kulp takılmasıydı. Yoksa Apo da oradaydı, ülkücüler de, dincilerde. Refleksif gerginlikler her zaman olur ve doğaldır.

  çarpıtma haber - büyükhala

  Kimse kimseye taşla sopayla falan saldırmadı. Tek bir tane pet şişe atıldı, ardından kitleden birçok kişi slogan atan Türk milliyetçisi grubun yanına giderek grubu kontrol altına aldılar. Gösteri tamamen barışçıldı. Polisten başka hiç kimse kimseye saldırmıyor. Yaptığınız haberlere lütfen dikkat edin.

  Ne Yapmaya Çalışıyorsunuz? - çoksaçma

  Bi zahmet kaldırın şu haberi artık burdan! Sabahtan beridir burda,hiç gerek yokken.Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Sabahın haberi hala burda ve bir karşılığı da yok artık!