Taksim Meydanı'nda polisten pastalı doğum günü kutlaması

Taksim Meydanı'nda polisten pastalı doğum günü kutlaması
Taksim Meydanı'nda polisten pastalı doğum günü kutlaması
Taksim Meydanı'nda bugün 'ilginç' bir doğum günü partisi yaşandı. 1 Haziran'da Zonguldak'tan takviye güç olarak İstanbul'a gelen çevik kuvvet polisleri, başlarındaki komiser yardımcılarının doğum gününü kutladı.

İSTANBUL - Cumartesi günü, Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybedenleri anmak için gelen kalabalığa tazyikli su, biber gazı ve plastik mermiyle müdahale edilen Taksim Meydanı'nda bugün 'ilginç' bir doğum günü partisi vardı. 1 Haziran'da Zonguldak'tan takviye güç olarak İstanbul'a gelen çevik kuvvet polisleri, başlarındaki komiser yardımcılarının doğum gününü kutladı. Yakındaki bir pastaneden doğum günü pastası alan polisler, Cumhuriyet Anıtı önünde plastik sandalye üzerine koydukları pastayı kesti. 

37'inci yaşına giren komiser yardımcısı Tanju Sarpkaya pastayı kesti mesai arkadaşlarına kendi eliyle pasta yedirdi. Doğum gününün aynı zamanda evlilik yıldönümü olduğunu söyleyen Sarpkaya, pastayı yoldan geçen vatandaşlara da uzattı; turistlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Sürpriz doğum günü kutlamasının ardından Tanju Sarpkaya ve emrindeki polisler görevlerinin başına döndü. 


ÖZGÜR ALTUNCU - ÜNSAL ÇAKİN / DHA