Taksim Meydanı'nda polisten pastalı doğum günü kutlaması

Taksim Meydanı'nda polisten pastalı doğum günü kutlaması
Taksim Meydanı'nda polisten pastalı doğum günü kutlaması
Taksim Meydanı'nda bugün 'ilginç' bir doğum günü partisi yaşandı. 1 Haziran'da Zonguldak'tan takviye güç olarak İstanbul'a gelen çevik kuvvet polisleri, başlarındaki komiser yardımcılarının doğum gününü kutladı.

İSTANBUL - Cumartesi günü, Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybedenleri anmak için gelen kalabalığa tazyikli su, biber gazı ve plastik mermiyle müdahale edilen Taksim Meydanı'nda bugün 'ilginç' bir doğum günü partisi vardı. 1 Haziran'da Zonguldak'tan takviye güç olarak İstanbul'a gelen çevik kuvvet polisleri, başlarındaki komiser yardımcılarının doğum gününü kutladı. Yakındaki bir pastaneden doğum günü pastası alan polisler, Cumhuriyet Anıtı önünde plastik sandalye üzerine koydukları pastayı kesti. 

37'inci yaşına giren komiser yardımcısı Tanju Sarpkaya pastayı kesti mesai arkadaşlarına kendi eliyle pasta yedirdi. Doğum gününün aynı zamanda evlilik yıldönümü olduğunu söyleyen Sarpkaya, pastayı yoldan geçen vatandaşlara da uzattı; turistlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Sürpriz doğum günü kutlamasının ardından Tanju Sarpkaya ve emrindeki polisler görevlerinin başına döndü. 


ÖZGÜR ALTUNCU - ÜNSAL ÇAKİN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113890311389034

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İyi ki doğdun faşizm! - davut doğrucu

  Bu arkadaşlar faşizmin kendileriyle doğduğunu sanıyorlarsa yanılıyorlar. Buralar dutlukken de vardı.

  Kutlayın. - ganjml

  Aynen böyle işte düşman kuvvetlerinden dört ölü, 7500 yaralı,13 kişi gözünü kaybetti,iki kişi yoğun bakımda,allahı var hakettiniz bu performansınızla kutlamayı.

  Nerede bu devlet, nerde bu millet! - Sömsöm Yarim

  Taksim meydanında doğumgünü kutlaması yapmışlar; bak sen şu işe. Acaba Valilikten izin almışlar mı? Maazallah Çevik Kuvvet müdahale eder biber aromalı doğumgünü pastası yerler sonra...

  Matah İş - halukaka

  İnsan onuruyla yaşamadıktan sonra 37 değil 137 yaşına girse ne fayda? Değil mi ama? Ha ben bunu o doğum günü kutlanan polis için söylüyor da değilim. Eminim o kafasında kendine göre bir onur tanımı yapmıştır; o tanıma göre de çok onurlu bir insandır. O ayrı!