Taksim Meydanı'ndaki 'hazır kıtalar'

Taksim Meydanı'ndaki 'hazır kıtalar'
Taksim Meydanı'ndaki 'hazır kıtalar'
Taksim Meydanı'nda çekilen ve bir göstericiye ait olduğu iddia edilen fotoğrafta, 'göstericinin' cebindeki nesne ilgi çekiyor

Radikal.com.tr - Sabah saatlerinde yol boyu barikatları yıkarak Taksim Meydanı’na giren ve Atatürk Heykeli ile AKM binası üzerindeki bayrakları indiren polise ‘bazı göstericiler’ molotof kokteyli atarak karşılık verdi. Taksim Meydanı’nda çekilen bir fotoğraf ise ‘molotof kokteyli atan göstericiler’ hakkındaki şüpheleri iyiden iyiye arttırdı.

Fotoğrafta, önündeki taş duvarın üzerine dizdiği havayi fişekleri polisin bulunduğu bölgeye fırlatan bir 'gösterici' gözüküyor. Aynı göstericinin cebinde ne olduğu tam olarak anlaşılamayan bir nesne göze çarpıyor. 


  http://www.radikal.com.tr/1137127113712725

  YORUMLAR
  (25 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  elektrik alamadım - zıpçıktı

  günlerdir izlediğim o çatışma heyecanını ruhunu, elektriğini alamadım ben..

  Polis zannedilen kişi yakalandı - ibrahimsonmez

  Orada o kadar demokrasi sicili bozuk adam var, hala molotof atan adamların polis olduğunu düşünebiliyorsunuz. İyi ki taksim ve AKM o görüntüden kurtarıldı, çünkü oradaki manzara bir çevre eyleminden ziyade marksist, leninist grupların devrimci eylemlerine dönüşmüştü. Haberin detayı: http://t.co/5OhWxwE0gr

  - momentum

  Anlaşılmayacak ne var, kabak gibi tabanca işte. Sol kalça üstüne namlu aşağı gelecek şekilde yerleştirilmiş, kabzesi dışa dönük, orta namlu uzunluğuna sahip bir tabanca. Ha, gerçek bir tabanca mı yoksa gaz silahı ya da ondan bozma bir şey mi onu bilemem. Adamın provokatör olup olmadığı da keza sorulabilir. Gözlemler bu kadarına izin veriyor. Bundan sonrası, "...iktidarın karacahil kitlesinin anlayacak kapasitesi olup olmadığı..." falan ise, joker bir felsefe. Uysun uymasın, her gözlemin arkasından kullanabilirsiniz. Kendi başına, özgür bir cümle; herhangi bir mantık bağıntısı gerektirmiyor. Sadece kullanın. Gözlemden sonuca giden süreç içinde bir yeri yok ama rahatlatıcı etkisi var.

  Bir devlet bu kadar kücülmez. - brotherlouie

  Sahte deliller ile onlarca aydın, yurtsever, asker, vb. kimi bulduysa içeri atan yeşil devlet. Şimdi polislerini bir provakatör olarak kullanıp oldukça masum geçen bu eylemi gölgelemeye çalışıyor. Ülkemizde laik kesimin artık can güvenliği kalmamıştır. Birleşmiş milletlere müracat edip can güvenliğimizi sağlamalarını talep etmeliyiz. Bu şekilde devam ettiği taktirde yeni bir sivas yaşanması çok yakındır. Allah insanlarımızı hatta tüm insanlığı yeşil faşizmden korusun.

  Bu Dizaynı Kimse Yutmaz! - c.gungordu

  Olayları hepimiz canlı izledik. Benim izlenimlerim:1-Olayları başından bu yana görmezden gelen, görünce bile şaşı gören yandaş medya nedense bu gün olayları naklen vermeye başladı! Ama ne yayın! Tam "Molotofçuların" önüne kurmuşlar kamerayı; bakın, diyorlar, günlerdir alanlarda olanlar kimler. Maksat eylemi itibarsızlaştırmak!2-Toma su sıkıyor. Arkasında iki TOMA. Molotof bir Tomaya isabet ediyor. Bu durumda akla en yatkın olan isabet alan tomanın hızla geri çekilmesi ve diğer tomaların su sıkarak yangını söndürmesi değil mi? Ne gezer! Bırakıyorlar yansın! Mesaj vermek için bir kaç toma feda olsun!3-Velev ki bu molotofçular kitlenin içine sızmış olsun; iki milyondan fazla (sadece İstanbul'da) göstericinin haykırdıkları şeyin öeşruyetine bu birkaç yüz kişinin fevri ve sorumsuz davranışları gölge düşürür mü?4-Bütün bunları bir avuç kendini bilmez organize ediyorsa, birilerinin durup düşünmesi gerekmez mi? Bu gruplar madem bu kadar güçlüydü bu güne kadar neden beklediler? Sağcılar ne zaman bu klişelerden kurtulacak? Tüm muhalefeti hayın, dış güçlerin maşası teranesini ne zaman terkedecekler? Sağcılardan hiç mi entellektüel çıkmaz? Eeee, mızrak çuvala sığmıyor artık, hiçbir şey eskisi olmayacak. Kervan yürüyor. Yürüyecek.

  eylemcilere böyle imalar çok yanlış. - okkes cavus

  hiç bir eylemci eylem yerine silahla gitmez. eylemcinin amacı bir haksızlığa karşı durmak karşı olduğunu duyurmaktır. ancak bu tür olaylar kitle eylemlerinde, polisin ve art niyetli karanlık kişilerin kullandığı piyonlar olur. bunlar aldığı talimatı yerine getirirler. ülkemizde bunlara çok rsatlanır. ancak polisin acımasız ve kasıtlı öldüresiye vurması nedeniyle, insanlarda bir tepki olur. bunuda ya taş atar yada pankart taktığı pilastik incecik borularla kendini korumaya çalışır. bunun dışında hiç bir savunma aleti bulundurmaz bu eylemin mantığına yakışmazdiye düşünülür. kitle eylemlerinde genellikle provakatörler etrafı kırar döker. amacı halk nazarında eylemi çirkinleştirmektir. bunları konrol etmek çok zordur. yoksa kitlenin demokratik talebi her zaman haklıdır. yetkilelece dinlenmeli hoş karşılanmalı ve talepleri yerine getirilmelidir.........

  İNŞALLAH TEZGAH DEĞİLDİR - m.rozbilen

  Gösterici olduğu görülen kişinin cebindeki nesne tabanca değilse ne?İkincisi,gösterici güvenlik görevlisi (polis) değilse kim bu tabanca taşıyan? Üstelik gösterici yanılmıyorsam molotof kokteyli atıyor.İşin içinde bir tezgah var ama... Karamanın oyunu sonra çıkar oyun'u olmasın? Zira devletin geçmişte o kadar çok sabıkası var ki.