Taksim operasyonuna Kayseri´de protesto

Taksim operasyonuna Kayseri´de protesto
Taksim operasyonuna Kayseri´de protesto
İstanbul'da polisin dün akşam Taksim Meydanı'nda Gezi Parkı eylemcilerine yönelik müdahalesi Kayseri'de protesto edildi

KAYSERİ - Sosyalist Demokrat Partili (SDP) 20 eylemci, ellerinde parti flamalarıyla 'Marjinal değil halkız, AKP 'nin bu oyununu birlikte bozacağız' pankartıyla 'Her yer Taksim her yer direniş' ' Hükümet istifa, Tayyip istifa' sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Burada konuşan parti temsilcisi Armanç Yıldırım, polise karşı gelen SDP'lilerin provokatör olarak ilan edildiğini belirterek, "SDP MYK üyesi Ulaş Bayraktaroğlu, bizzat İçişleri Bakanı Muammer Güler ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından silah taşıyan eylemci olmakla itham edilmiştir. Devletin daha önce de başvurduğu bir yöntemin devamı olan bu iddiaları şiddetle kınıyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından SDP'li gruba katılan 40 eylemci de sloganlarla hükümeti protesto etti. Grup bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra olaysız dağıldı.(DHA/Mükremin Öksüzgil)


  http://www.radikal.com.tr/113727211372721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  saldırı yok mu? - demir07

  gruba saldıran sivil insanlar olmamış mı? gerçekten de çok şaşırdım. Kayseride 5 sene kaldım ben böyle insanlar görmedim :)kimsenin kimseye saygısı yoktur. otobüse binerken kadınlar önce binmek için mantıyla şişirdikleri kalçalarıyla size bi vururlar, sıranın en başındayken bir anda sonuna uçarsınız:) ama belediyeciligi 10 numaradır. tebrik ediyorum. konu dagıldı özür dilerim.