Taksim üzerinde gaz bulutu oluştu

Taksim üzerinde gaz bulutu oluştu
Taksim üzerinde gaz bulutu oluştu
Şişli'deki biber gazının etkisi Taksim'e ulaşmış vaziyette. Bazı gruplar ise Taksim civarına ulaşmaya çalışıyor.
Haber: AYÇA ÖRER - ayca.orer@radikal.com.tr / Arşivi

1 Mayıs’ı kutlamak amacıyla Taksim’e ulaşmaya çalışan gruplarla polis arasında çıkan olaylar Taksim’e ulaşmaya yeni yeni başlasa da meydanda hareketlilik erken başladı.

1 Mayıs’ta eylemcilerin Taksim’e çıkmaması için gece yarısından itibaren Tarlabaşı’nı Gümüşsuyu’nu Sıraselvileri ve Taksim Meydanı’nı ek barikatlarla çeviren ve barikatları plastik kelepçelerle bağlayan polis Taksim’de hayatı felç etti.

Taksim civarında otellerde kalan ve çeşitli yerlere ulaşmaya çalışan turistler, durumdan habersiz oldukları için yollara çıkamadı. Polis, Tarlabaşı Bulvarı’ndaki bütün geçişleri kapattı. Basın Gezi Parkı ’nda kendisine ayrılan özel alandan giriş yapabildi. Canlı yayın araçları taksim gezi parkına yerleştirildi.

Gümüşsuyu Bulvarı boyunca önlem alan polis yine Dolmabahçe tarafında ve Beşiktaş ’ta yaşanan olaylara müdahale edebilmek için hazırlıklı tutuldu. Taksim’de çalışanlardan çalışma yerlerine dair belge soruldu. Dolmabahçe ve civarında seyyar satıcılara izin verildi.

Bu sırada Şişli’de DİSK yürüyüşüne polisin müdahalesi sırasında atılan gaz bombalarının etkisi rüzgarın da etkisiyle Taksim’ e kadar ulaştı. Taksim Meydanı, kesif bir gaz bulutunun etkisinde kaldı.