Taksim ve çevresinde pek çok yerde polis müdahalesi

Taksim ve çevresinde pek çok yerde polis müdahalesi
Taksim ve çevresinde pek çok yerde polis müdahalesi
Gezi Parkı'na müdahalenin hemen ardından Taksim ve çevresinde yoğun polis müdahalesi başladı. İstiklal Caddesi'nde başta İmam Adnan ve Mis Sokak olmak üzere ara sokaklara polis gaz bombası attı. Burada bulunanlar çevredeki binalara sığındı.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı ’na müdahalenin hemen ardından Taksim ve çevresinde yoğun polis müdahalesi başladı. İstiklal Caddesi’nde başta İmam Adnan ve Mis Sokak olmak üzere ara sokaklara polis gaz bombası attı. Burada bulunanlar çevredeki binalara sığındı. Ancak olay yerindekilerin anlatımlarına göre, polis binaların içine doğru da gaz attığı için onlarca insan zor durumda kaldı. 

Taksim Gezi Parkı 'na düzenlenen operasyon sonrası Sırselviler'de toplanan 200 kişilik grup eylem yaptı. Çevik kuvvet polisleri önce tazyikli suyla daha sonra gaz bombasıyla gruba müdahale etti. Polis ekipleri ardından grubu kovalamaya başladı. Eylemciler yol ortasına barikat kurdu. Polis gaz bombalarıyla grubu dağıttı. Ardından da TOMA'lar barikatları yol kenarına çekti. Cihangir meydanına kadar süren müdahale sırasında çevredeki vatandaşlarda tencere ve tava çalarak polisi protesto etti. 

Bu sırada bir binadan yola cam bardak atıldı. Atılan bardak polisleri ıskalarken polisle vatandaşlar terörist tartışması yaşadı. Bir vatandaş "terörist mi onlar. Neden böyle yapıyorsunuz" demesini üzerine polis memuru "terörist onlar. Onlara söyle" dedi. Cihangir meydanda bir evden 10. Yıl Marşı çalındığı duyuldu.


  http://www.radikal.com.tr/113777211377723

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ENİŞTELERİ ABD DURMADAN ÖPMEYE BAŞLADI - Germiyen

  Bahar mahar ABD destekliydi...Kadife, turuncu devrimler Batı destekliydi yaa hani...E şimdi size desteğin en babası bu güçlerden geliyor...Neler oluyor bilmediğimiz bişey mii var. Bayram değil seyran değil Sam amca öpücük yağmuruna boğuyor sizi...

  Polis. - gokhangokhan

  Müteahiddin yılmaz fedaisidir.

  gecerli sebeb nedir? - siradan vatandas

  halkin bir kismi diger kisma mi saldirmis? dukkanlarimi kirmislar dokmusler? arabalarimi yakmislar? nedir bu polis siddetinin sebebi nedir? oluler, yaralilar, 'ctismalar'?