Taksim yerınden oynar kadınlar özgür olsa!

Taksim yerınden oynar kadınlar özgür olsa!
Taksim yerınden oynar kadınlar özgür olsa!
8 Mart kadınlar gününde kadınlar Takşim'de gece yürüyüşü gercekleştirdiler
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Radikal.com.tr - İstanbul feminist kolektif tarafından 11.’si düzenlenen gece eyleminde kadınlar özgürlük taleplerini dile getirdiler. Saat 19.30’da Galataşaray Meydanı’nda toplanan kadınlar ' dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa' , ' AKP elini bedenimden çek', 'inadına isyan inadına özgürlük' sloganlarıyla Taksim Meydanı’na yürüdüler. "Mücadele ve dayanışma için sokaklardayız" çağrısıyla toplanan kadınlar "Bedenimiz kararımız hayatımız bizim aileniz sizin olsun" yazılı pankartın arkasında yürüdüler.

Eylemde taşınan pankartlarda başbakanın kürtaj acıklamalarına ve kadın cinayetlerıne ilişkin sloganlar da yer aldı. Yürüyüş Taksimm Meydanı’nda yapılan başın açıklamasıyla son buldu.


  http://www.radikal.com.tr/112440811244082

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  peki - bft

  ailemde benim olmalı diyen kadınlarımız ne olacak? bir çok haklı davayı bıçkın tavırlar ve sivri dilleriniz sebebi ile halka anlatamadığınızı bir anlasanız.

  KADINLAR GUNUNDE ESCINSEL KADINLAR'IN FERYADI - Equalizer001

  Ben bu escinsel kadinlari bir turlu anlayamadim. Bir taraftan: "Bedenimiz kararımız! Hayatımız bizim! Aileniz sizin olsun!" diyorlar, sonra da aile kurmalari icin evlatlik edinmeye kalkiyorlar. Bu ne pehriz, bu ne lahana tursusu?