Taksim'de '1 Mayıs hareketliliği' başladı

Taksim'de '1 Mayıs hareketliliği' başladı
Taksim'de '1 Mayıs hareketliliği' başladı
1 Mayıs yaklaşırken, sendikaların kutlamalar için ısrarla istediği, İstanbul Valiliği'nin ise güvenli olmadığı gerekçesiyle izin verilmeyeceğini açıkladığı Taksim Meydanı'nda hareketlilik başladı... Yayalaştırma çalışmalarının sürdüğü meydanda polis, demir bariyerleri koymaya başladı.

İSTANBUL1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili İstanbul Valiliği ile sendikalar arasında Taksim restleşmesi devam ederken İstanbul Emniyeti meydan ve çevresinde keşif yaparak demir bariyerlerle önlem almaya başladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubeden Sorumlu Müdür Yardımcısı Celal Sel, Beyoğlu'ndan Sorumlu Müdür Ramazan Emekli ve diğer üst düzey emniyet mensupları öğlen saatlerinde Taksim Meydan ve çevresinde 1 Mayıs ile ilgili yerinde inceleme yaparak not aldı. Ara sokakları gezerek alınacak tedbirleri konuşan emniyet müdürleri basın mensuplarının kendilerini görüntülemesini fark ettikten sonra Taksim Meydan'dan ayrıldı. 


Uğur ALAATTİNOĞLU - Zeki GÜNAL / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113122711312273

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "ayak takımı" yine taksim'de olacak - zeus

  Taksim'i emekçilere vermemek için 3 yıl boyunca canımıza kasteden gazcı kardeşler şimdi bizi düşündüğü için Taksim'i yasaklamaya kalkıyormuş.Taksim'de denildiği gibi bir tehlike olsaydı hükümet seve seve meydanda kutlamaya izin verirdi.

  Vali Haklı - nesimk

  bu yıl taksim için ist.valisi % 100 haklı. İnşaat olayı olmasa tamam yapılabilir ve geçen sene çok muhteşem kutlandı (50 kişinin yaptığı densizlik hariç). istanbul valisinin yerinde olsam bu sene için istanbul da ne kadar polis jandarma varsa taksime 1 mayısta giriş çıkış yasak olacak. sembolik anma hariç) sedikalar 1 mayıs emek gününü kutlayacaksa adam gibi kutlamalı zorla hiç bir şey olmaz. Zaten türkiyedeki sendikalar bir işe yaramıyor sadece 1 mayısta gerginlik yaratmak işleri. bir emekçi olarak bu sene Sendikalara gerçekten Hadi ordan densizler demek en doğrusudur. çünkü geçen seneki kalabalığı düşünüyorum taksim inşaatı ??????? ayıp ediyorsunuz sendika başkanları.

  1 Mayıs Başka yerde kutlanmaz mı? - denizci-41

  Evinizi, kentsel dönüşüm nedeniyel yıktırmış ve yeniden yaptırıyorsunuz. Tam bu sırada çocuğunuzun doğrum günü kutlaması gündeme geldi..Ben, çocuğumun bu gününü inşaat halindeki "evimde kutlayacağım" der misiniz? Bunun gibi, 1 Mayıs bu yıl bir başka yerde kutlansa olmaz mı? Taksim'de etrafı,insanların düşmemesi için çevrilmiş 40-50 metre derinliğinde çukurlar var; ya birileri bu çukurlara düşerse ne olur..?