Taksim'de 2 dakika 24 saniyelik tören

Taksim'de 2 dakika 24 saniyelik tören
Taksim'de 2 dakika 24 saniyelik tören

CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı, süresini telefonuna kaydettiği tören için Çakma tören oldu dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul Taksim’de düzenlenen törende süre krizi çıktı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’ndaki tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, anıta çocuklarla birlikte çelenk koydu. Çelenk konulmasının ardından tören sona erdi.
Anıtın önünden ayrılmak üzere olan İstanbul İl Müdürü Muammer Yıldız’a CHP ’li grup tepki gösterdi. Törenin kısa tutulmasına ve CHP’li grubun çelenk koymasının beklenmemesine tepki gösterildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği törenin bitmesinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın da aralarında bulunduğu grup, anıta çelenk koydu. CHP’li Salıcı, cep telefonunda tuttuğu süreyi göstererek, “Şimdi bu tören, 23 Nisan 1920’de o koşullarda açılan bir Meclis’in daha sonra kurmuş olduğu Meclis’in 93. senesinde yakışıyor mu? 2 dakika 24 saniyelik tören yasak savmaktan başka bir şey değildir. Bu şimdiye kadar gördüğümüz en çakma törendi” dedi.