Taksim'de ateş açan otelci tutuklandı

Taksim'de ateş açan otelci tutuklandı
Taksim'de ateş açan otelci tutuklandı
Beyoğlu'nda havaya ateş açan esnaf A.S., İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından "6136 Sayılı Kanun'a Muhalefet" ve "Halkı korku kaygı ve panik yaratacak şekilde meskun mahalde ateş ettiği" suçlamalarıyla nöbetçi mahkemede tutuklandı.

Radikal.com.tr - İmam Adnan Sokak'ta dün geceki Gezi protestoları sırasında havaya ateş açan otel sahibi A.S, Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gönderildi. A.S., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

A.S'nin, Emniyet'te, eylemler başladığından beri otelde yüzde 20 kapasiteyle çalıştıklarını, destek vermedikleri için eylemcilerin işyerinin camlarını kırdığını, dün akşam polisten kaçan eylemcilerin otele girmesine izin vermediğini, eylemciler tarafından tehdit edilince de silahla havaya 3 el ateş ettiğini öne sürdüğü yazılı bir ifade verdiği kaydedildi.


  http://www.radikal.com.tr/114113011411304

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fotoğraf anlatıyor - berlin1355

  Fotoğrafa baktınızda beyaz gömleklinin tehdit edilir ya da tehdit edilebilecek bir hali olmadığını görüyorsunuz. Hükümetin ve yandaşlarının yapmaya çalıştığı; beyaz gömleklilerle, palalılarla, üniformalı-üniformasız polisleriyle şiddet dalgası yaratıp karşı-şiddete kışkırtmak. Tutmuyor inşallah da tutmayacak.

  otelcilerde lokantacılarda herkez ama herkez mafya olmuş - demlicay2011

  emniyetimizde seyretmiş. bazı şeyler değişmez. saf vatadaş sömürülür iliğine kadar. burası teksas mı? önüne gelen silah taşıyor. harcırahı bin tlde başlıyor almasıda ayrı bir sorundur. bir sürü belge gerek. ha deyince olmuyor aslında. ama otelcide var. herkez kendi adaletini ve demokrasinini içinde yaşatmak istiyor. herkezin çöplüğü gücüyle sınırlı. biz buna orman kanunu deriz.

  gerçek yüzleri - stoptheevil

  gezicilerin özeti vur kır yağmala karşı çıkarsa tehdit et. sırf sizin 2011 seçimlerindeki şu surat ifadenizi tekrar görmek için seçim zamanının bir an önce gelmesini istiyorum.

  Kadıköydeki esnafın keyfi yerinde... - nedesemboş

  Geçen pazar polisin olmadığı, onbinlerce "çapulcunun" bulunduğu akşam esnafın cirosu tavan yaptı.Bu muhterem bir de bu yönden baksın olaya..