Taksim'de Charlie Hebdo yürüyüşüne saldırı girişimi

Taksim'de Charlie Hebdo yürüyüşüne saldırı girişimi
Taksim'de Charlie Hebdo yürüyüşüne saldırı girişimi
12 çalışanı katledilen Charlie Hebdo dergisine destek için Taksim İstiklal Caddesi'nde yürüyen kalabalığa 3 kişi "Fransa'da 12 kişi öldü diye mi yapıyorsunuz bunları" diye bağırarak saldırı girişiminde bulundu.

RADİKAL - Gazeteciler Forumu’nun Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırıda yaşamını yitirenler için Paris’te düzenlenen anmayla eşzamanlı olarak İstanbul ’da düzenlediği yürüyüşte gerginlik yaşandı.

Gruba tepki göstererek saldırmak isteyen 2 kişi uzaklaştırılarak polis otosuna bindirildi. Benzer bir tepkiyi grubun Fransız Konsolosluğu’na ulaştığında gösteren 3’üncü bir kişi de polisin aynı muamelesiyle karşılaştı.

GALATASARAY MEYDANI’NDA TOPLANDILAR

Galatasaray Meydanı’nda toplanan yaklaşık 50 kişilik grup “Hepimiz Charlie’yiz” yazılı pankartın arkasında Fransız Konsolosluğu’na doğru yürüyüşe geçti. İstklal caddesinin geçildiği sırada 2 kişi gruba yönelik tepki gösterdi.

Polisin ilk olarak olay yerinden uzaklaştırıp polis otosuna bindirdiği bu kişinin “Müslüman kanları dökülüyor, siz hala burada konuşuyorsunuz” diye bağırdığı görüldü.

“12 KİŞİ ÖLDÜ DİYE Mİ BUNLARI YAPIYORSUNUZ” DİYE BAĞIRDI
Gruptan uzaklaştırılıp polis otosuna bindirilen ikinci kişi de baş ve işaret parmakları açık elini kaldırarak çevredekilere gösterdi. Bu sırada yürüyüşü yapan gruptakiler de bu kişileri yuhaladı.

Fransa’daki saldırıyı protesto eden grup daha sonra yürüyüşüne devam ederek Fransız Konsolosluğuna ulaştı. Burada da bir kişi protestoculara yönelik “Fransa’da 12 kişi öldü diye mi yapıyorsunuz bunları “ diye bağırdı. Polis bu kişiyi de çok hızlı olarak olay yerinden uzaklaştırdı. Yürüyüşünü tamamlayan grup basın açıklamasının ardından dağıldı. Protestoculara yönelik tepki gösteren 3 kişinin de kimliği açıklanmadı.


  http://www.radikal.com.tr/127017512701753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haberde ki küçük ayrıntı.... - user958717

  Haber de ki başı bereli protestocunun araça bindirilirken ki eliyle yaptığı selam ....İBDA-C selamıdır. Salih Mirzabeyoğlu'nun uzun yıllar Akıncı ve İbda yayınlarının da logosudur aynı zamanda....

  yapılanlar - user958402

  Türkiye de o kadar iyi gündem değiştiriliyor ki;Hidayet karaca,bank asya ya yapılan hukuksuz baskılar,haksız bir şekilde tutuklanan polisler,başıboş bırakılmış güneydoğu,haramilerin el altından aldığı onca para,peşkeş çekilen onca arazi,17 aralık 2013 ten bu zamana kadar çıkarılan demokrasi karşıtı yasalar,hallaç pamuğuna çevrilen emniyet ve milli eğitim ve atılan onlarca iftira,ermenek,soma faciası.Zannetmeyin ey haramiler biz bunları unutuyoruz ya burada ya da öbür tarafta yakanıza yapışacağız.

  Kafası karışık yobazlar. - Didem 85

  İslam şiddet içeriyor deyince, şaka yapılınca kızan insanlar, devamlı saldırı girişiminde bulunuyor. Sizin gibiler yüzünden deniyor zaten. Muhammed Ali yüzünden denmiyor.