Taksim'de 'duranadam' eylemi

Taksim'de 'duranadam' eylemi
Taksim'de 'duranadam' eylemi
Taksim'de saat 20.30'da AKM'ye bakan bin adam kameralara takıldı. Kımıldamadan AKM'ye bakan adamın 'pasif eylemi' dört saatten beri devam ediyor.

İSTANBUL - Polisin Gezi Parkı'na müdahalesini ardından pazar günü Taksim'e çıkışların engellenmesini protesto eden Erdem Gündüz isimli bir kişi, akşam saatlerinden itibaren Taksim Metro çıkışında hareket etmeden ve konuşmadan beklemeye başladı.

Erdem Gündüz isimli bir kişi polisin Gezi Parkı'na müdahelisini ilginç şekilde protesto etti. Erdem Gündüz, dün akşam saat 18.00'da Taksim Metro çıkışında hareket etmeden ve konuşmadan beklemeye başladı. Protestoyu sosyal paylaşım sitelerinden gören vatandaşlar da destek için Gündüz'ün yanında hareketsizce durdu. Yaklaşık 100 kişiye ulaşan grup bekleyişine devam ediyor.

Öte yandan bu protesto sosyal paylaşım sitesi twitter'ın dünya gündemi sıralamasında "duran adam" ismiyle en üst sırada yer alıyor. Ayrıca bekleyenler arasında Modacı Barbaros Şansal'ın da olduğu görüldü.(DHA/Hasan Yıldırım) 


  http://www.radikal.com.tr/1138065113806511

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bin adam. - ahmedgulsu

  Haber başlığına yanlışlıkla yazıldığını düşündüğüm "bin adam" tabiri bu eyleme gerçekten çok yakıştı. O tek başına duran adam, gerçekten bin adam gibi göründü gözümüze ve bin adamın etkisini yarattı yüreklerde.

  duruş budur - brhmdgr

  bunada tahammül etmeyenler çıkacaksa vay demokrasimize...

  Duran Adam - Canbaba68

  Duran Adam on kaplan gücünde... Onlarca örgüt bayrağı ve flamasından daha etkili

  yola mola veredik.. - tanriya serenad

  adamın bu eylemi erdoğanın durmak yok yola devam sloganını boşa çıkarmıştır...herkese hayırlı olsun...:)

  Duran potansiyel enerji - denizman

  Fizikte de bilindigi üzre, duran enerji bazen hareket eden enerjiden cok daha potansiyel tasir ve cok daha etkili olur. Bu eylem saldirgan polise karsi cok yerinde bir tavir olmus. Herseyiyle bariscil ve de Türkiye'de pek alisik olmayan bir eylem bicimi. Bakalim duran adamlara karsi polisler ne kadar duracaklar/ tahammül edecekler.

  Erdem Gündüz isimli bir kişi - anarshit

  İsimli bir kişi dedğiniz, dünyaca tanınmış dans tiyatrosu sanatçısı ve kareograf. Normal bir insan değil. Yüzlerce kareografi ve çalışmasu var. Anladınız mı?

  Bir 'Garip' eylem mi? - huberhirsch

  Sizsiniz garip! Pasif direniş garip değil, haysiyetli bir eylem tarzıdır sevgili Radikal. Aklını başına devşir.