@idrisemen

Taksim'de eylemciler Habertürk binasına yürüdü

Taksim'de eylemciler Habertürk binasına yürüdü
Taksim'de eylemciler Habertürk binasına yürüdü
Taksim Meydanı'nın Elmadağ tarafından bulunan Habertürk binası önünde toplanan 1000 kişilik bir eylemci grubu Fatih Altaylı'nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı programı protesto ettiler.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr - Bina önündeki ‘satılmış medya ’ , ‘Tayyip dışarı’ sloganları atarak protestolarını sürdürürken , Taksim Meydanı’ndaki kalabalığın da bu grubun olduğu tarafa yöneldi ve protesto artarak devam etti.

HABERTÜRK ÇALIŞANLARINDAN EYLEMCİLERE KATILANLAR VAR

Eylemciler Habertürk binası önündeki protestolarını sürdürürken, ‘Satılmış medya istemiyoruz ’‘Nerede direniş orada medya’ sloganları attı. Bunun üzerine Habertürk çalışanlarının bir kısmı binadan çıkıp eylemcilere katıldı. 

'CANLI YAYIN KAÇ PARA'

Bu sırada eylemcilerden bir kaçı Habetürk bayrağını indirerek ateşe vermek istedi. Eylemciler müdahale etti ve bayrak içeriye alındı. Eylemcimerden bir kısım da aralarında para toplayarak bina önüne bıraktı ve 'Canlı yayın kaç para?' ‘Para burada, Habertürk‘ ‘burada tepki var zarar veren yok’ sloganları attı.


  http://www.radikal.com.tr/1135970113597017

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cesur Gazeteci!!? - testereci

  Bu memleket iktidar dalkavukluğu için çok verimlidir maalesef..Turgay Ciner'in zarar eden Show TV'yi apar topar satın almasının bir karşılığı olmalı!!! Ayrıca, Fatih Altaylı'nın kalitesi ve kişiliği özellikle Kürt kadınlarla ilgili olarak geçmişte yaptığı bazı açıklamalarla ortaya çıkmıştı..Hakkın, hukukun, adaletin yanında olmak gibi bir derdi yoktur bu zatın..Gücü elinde bulunduranın yanında yer alıp, mağdurun karşısında sesini yükseltmek gibi bir ucuz gazeteciliktir tüm yaptığı....

  Basin bak bir kendi haline!!! - ercan02

  Demokrasi için bu insanlar sokaklarda, malesef kazanimlar çogaldikca yeni mevziler kazanildikça demokrasi demokrasi olacak. Basina bir hatirlatma bir önceki Alman cumhurbaskani istifa etmek zorunda kalmisti nedeni ise bazi yayin kuruluslarindan bir haberi yayinlanmamasini istemekti. Iste demokrasi. Bizede ise basin yalaka adamlar basbakana yaranmak için ellerinden geleni yapiyorlar. Bizde hazirlanmis haberleri halka sunuyorlar. Olsa olsa bu habercilik degil yalakalik olur. Baska bir sey degil.

  Medya - narcoleptica

  Güneydoğu'daki savaşı 30 yıldır bu medyadan öğreniyorsunuz.

  Kill Your TV - metinc

  Yüzbinler dışarıda, farklı gruplardan birçok insan saygı duymak istediklerini belirtiyor ve sırf bu yüzden polisin şiddetine maruz kalıyorlar. Pırıl pırıl, duyarlı gençler polis tarafından mermi yerine kullanılan gaz bombaları ile vuruluyorlar. Televizyonlarda iktidardakilerin halkı kandırmak için okuduğu masallar ve penguen belgeselleri var. Tüm dünya nefesini tuttu izliyor, televizyon kanalları, türk haber kanalları hükümetin sansür isteğine boyun eğiyor. Uyan Türkiye! Lütfen, yazılı basında olanı biteni en geniş haliyle aktaran Radikal gazetesi, televizyon kanallarının içler acısı halini de manşetten yazsın. Penguen belgeseli nedir yahu? Türkiye ayakta, kimsenin haberi yok mu?

  yeni dunya duzeni - cimnimike

  turkiyeninde artik onunde duramayacagi bir tunele girmis oldu cikisi tabiki tek parca olmadan olacak

  Medya uşaklığı ve penceremiz - berham

  Türkiye'de yıllardır bknz;(30 yıldır kürtler ve kürt coğrafyasında savaş)medya Batı halkına öyle şeyler anlattı ki insanlar oralardan gelen bir vatandaşı bir öcü görmüş gibi davrandılar.Bizler hiçbir şeyin farkında değildik onlar yönlerdikçe biz öfekelnipi insanlara saldırıyorduk ya da saldırıyorlardı.Meğer ki ne kadar iğrenç bir yüze sahiplermiş.Rahmetli BİRAND belli bir dönem haberin tarafsızlığı ve realist tarafını savunduysa da türkiye'de fazla etkili olamadı.Çünkü konjektürel güç buna bela gözüyle baktı ve izin vermedi.Bknz;(Tayyi Bey'in son demeçleri).Ve Taksim'de insanlara karşı orantısız bir güç kullanılarak yapılan işkence yine hiçbir kanalda vuku bulmadı.Kürt coğrafyasında ise gerçek kurşunlarla bunun talimi yapıldı bunu da anlatan olmadı ve hala olabilecek yetkin insan saysı ne yazık ki pek az.Şunu gördük ve görmeye devam edeceğiz ki medya uşaklık etmeye devam edecek.Bizlerin yapması gerekn hem empati hem de yaşanmışlığa tanık olan insanları birinci ağızdan dinlemek.Yaşasın tüm halkların bağımzılık ve hürriyet mücadelesi.

  deve kuşunun arkası açık! - nülnücan

  bu saat oldu beklenenin aksine isyan dinmedi! deve kuşu misali, sen kafanı gömsen de -affedersin ama -popon hala açıkta :D tayyipçim sen anladın ama sözüm durumu çakamayan şürekana!