Taksim'de gaz yerine piyano dinletisi

Taksim'de gaz yerine piyano dinletisi
Taksim'de gaz yerine piyano dinletisi
Taksim Meydanı'na salı günü sabahtan başlayıp gece yarısına kadar süren sert müdahalenin ardından, Çarşamba gecesi çok farklı bir manzara yaşandı.
Haber: ELİF İNCE - elif.ince@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim Meydanı’nda, dün sabah saatlerinde yapılan büyük müdahalenin ardından bu akşam da kalabalıklar Taksim'de toplandı.

Dün gece sona eren müdahalenin ardından meydana yerleşen polisler, bugün de yağmura rağmen gün boyu AKM’nin önünde, Atatürk Anıtı çevresinde ve meydana çıkan yollarda bekleyişini sürdürdü.

Gezi Parkı’nda ise kalabalık bir direnişçi grubu bekleyişini sürdürürken ilerleyen saatlerde meydana getirilen piyano ve verilen konser direnişçilere çok farklı bir gece yaşattı.  

20:08
12.06.2013
Mete caddesi önünde küçük bir direnişçi grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polisler müdahale için hemen hazırlık yaparak kasklarını ve gaz maskelerini taktı. Ancak parktaki diğer direnişçiler bu grubu sakinleştirince gerilim sona erdi.
20:14
12.06.2013
Dünkü müdahalede tamamen dağılan gezi mutfağında bugün Mercimek ve tarhana çorbası, mercimek yemeği, mercimek köftesi, humus, meyve ve lokma tatlısı çıktı.
20:15
12.06.2013
Gezi parkı şu sıralar çok kalabalık. Divan oteli önünde büyük bir kalabalık birikmiş durumda.
21:05
12.06.2013
Direnişçiler Gezi Parkı'nın meydana bakan merdivenlerinde oturma eylemi başlattı. Gezi'deki bu hareketlilik polisi de alarma geçirdi. Gün boyu bulundukları noktalarda bekleyiş halinde olan polis, hazırlıklarını tamamlayarak o bölgeyi izlemeye başladı. TOMA'ların yönü de Gezi parkına çevrildi.
20:45
12.06.2013
Çağlayan Adliye'sinde gözaltına alınan avukatlara destek için İstiklal Caddesi'nde protesto gösterisi yapan İstanbul Barosu avukatları eylemlerinin ardından Taksim Meydanı'na çıkarak Gezi Parkı'na geldi. Parktaki kalabalık avukatları alkışlarla karşıladı.
21:03
12.06.2013
Parkın içinden Divan Oteli’nin önüne kadar insan zinciri erzak taşıyor. Divan Oteli’nin önünde büyük bir kalabalık var. şeritlerle kapatılmış durumda. Dün yoğun yaralı akışı nedeniyle neredeyse revire dönüşen otelde bu akşam da benzer bir olay yaşanması ihtimaline karşı otelin önü şeritlerle kapatılarak yaralı ve ambulans geçişlerine hazır hale getirilmiş durumda.
22:12
12.06.2013
Gezi Parkı'na destek için gelen yaklaşık 20 sanatçı parktaki oturma eylemine destek verdi.
23:00
12.06.2013
CHP milletvekilleri Gezi Parkı eylemcilerine polisin müdahalesini engellemek için Taksim Meydanı'na geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, polisin müdahale etmemesi konusunda 4 milletvekilinin Vali Hüseyin Avni Mutlu ile görüşme talep ettiğini söyledi.
0:19
13.06.2013
Direnişçiler tarafından Taksim Meydanı'na bir piyano getirildi. Piyanist ve müzisyen Klavierkunst meydanda mini bir konser verdi.