Taksim'de gazetecilerin eylemine polis engeli

Taksim'de gazetecilerin eylemine polis engeli
Taksim'de gazetecilerin eylemine polis engeli
Gezi eylemleri sırasında polis şiddetinin hedefi olan, eylemcilerin de yoğun eleştirisine maruz kalan gazeteciler sokağa çıktı.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

Gazeteciler Forumu olarak bir araya gelen gazeteciler, "Bırak işimi yapayım" diyerek, bugün 19:00'da Taksim'e yürümek üzere Galatasaray ’da toplandı. Yüzlerce gazetecinin bir araya geldiği eylemde gazeteciler polis engeliyle karşılaştı.

‘Özgür basın susturulamaz’ sloganlarıyla meydandaki bekleyişlerini sürdüren gazetecilere polis müdahale için hazır bekletildi. Taksim’e çıkmalarına izin verilmeyen gazetecileri polis iki TOMA ve zırhlı akrepler ve barikatlarla Galatasaray’da tutmaya çalıştı.

Gazetecilerla polis arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Polisin dağılmaları yönünde uyardığı gazeteciler gerilimin artmasna izin vermeyerek basın açıklamasının ardından dağıldı.


  ETİKETLER:

  Galatasaray

  ,

  TOMA

  ,

  Bugün

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/114156211415625

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  muhalefet oyunları - stoptheevil

  en önde yine CHPli milletvekilleri birde bunlar sözde apolitik gençlik. Halk tarafından müebbet muhalefete hapsolmuş bir parti ülkede ayaklanma ve vandallıklardan medet umar oldu.

  vali hazretlerim izin vermeyince hepiniz teröristsiniz demekki - demlicay2011

  ne olur yürüseler demirelin dediği gibi yolllar mı aşınır. yok beyinler karışır. sorgulamayı bilmeyen milletimiz çabuk etkileyniyor esen yelden. yöneticilerde bunu biliyor tabiki. esen yeller balık hafızalar muhtaçlık durumları demokrasiniz ayıplı yaralı. zekice değil .geri kalmışlığın en büyük bir alameti. allahtan islam dini varda sizi biraz dinginliyor yoksa afrikadaki palalılar gibi yüzbinlere musallat olurdunuz. gerçi sivasla bunu biraz tatmin ettiniz ama. asıl hedefinizi daha kestiremiyorum. (ne kadar zorba bir eleştiri). geriye dön daha onlarcasını saymadım ).

  sokaklar yürümekle aşınmaz - likapa

  bastırma, gözaltına alma, tukuklama, hedef gösterme vs. yazmış demokrat gezetecilerimiz.gözümüzün nurları.günlerce istanbulu yakıp yıkanların sırtlarını sıvazlayan masum gazetecilerimiz.hala daha demokrasi istiyorlar.oysa bunlar gazeteci (rivayete göre) almanyada görmediler mi nasıl oluyormuş polis müdahalesi.almanyada gazeteci yok mu, onlar neden sokaklara dökülmüyorlar.çünkü dökülseler akıbetleri mermi olur.sıkar biraz sokağa çıkmak.hala türkiyede demokrasi istiyorlar. hak diye büyük çoğunluğu kandıramazsınız.boşa uğraşıyorsunuz.ama tabi sokaklar da yürüyerek aşınmaz. yürü be koçum kim tutar sizi.

  gazeteciler - gelil

  bu yürüyüşü yapmadan önce 1960 1980 ve daha sonraları bu ülkede atılan gazete başlıklarını okuma zahmetinde bulunup gazetecilik adına kendi kendinizi çek etseydiniz umarım o yürüyüşü daha başka amaçla yapardınız,o günlerin gazete patronları emirle haber yazan gazetecileri bu millet unutmadı,ellerindeki basın silahını kimler lehine kullandıkları da hafızalarda mevcuttur.Bu günkü genç nesli kandırabilirsiniz ama kusura bakmayın o günleri yaşayanlarında bu ülkede var olduklarını hatırlarsanız gazetecilik mesleğini birileri istedi diye bu kadar aşağılamaya da hakkınızın olmadığını hatırlatırız.

  Böyle olmaz. - karçiçekleri

  Bu baskı, bu korkutma, sindirme dikta rejimlerde olur. Demokratik tepkiler baskıyla yok edilemez.