@idrisemen

Taksim'de Gezi Parkı mücadesi sürüyor

Taksim'de Gezi Parkı mücadesi sürüyor
Taksim'de Gezi Parkı mücadesi sürüyor
Sabah saatlerinde polisin yaptığı baskın sonrasında Taksim meydanına girmek isteyen eylemcilerle polis arasında çıkan çatışmalar devam ediyor
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

İstiklal caddesi , Gümüşsuyu, Dolmabahçe , Tarlabaşı civarında toplanan binlerce kişiye polis orantısız güç kullanarak dağıtmaya çalışırken göstericiler de polise taş ve sopalarla karşılık veriyor.

Zaman zaman polisin yetersiz kaldığı noktaları ele geçiren eylemciler takviye polis ekiplerinin gelmesi ile ara sokaklara dağılıyorlar.

YAYALAŞTIRMA ŞANTİYESİ ATEŞE VERİLDİ

Yayalaştırma şantiyesi ateşe verildi. Bu arada tarlabaşı civarında toplanan 5000 kişilik grup , proje kapsamında kullanılan şantiye ve şantiye alanlında bulunan malzemelir ateşe verdi. Gezi parıkna girmekte kararlı olan grup, polisin biber gazı atışlarına havai fişekle karşılık verdi. çıkan çatışymalar sonucunda çok sayıda yaralı olduğıu belirtilirken bir çok stk’nın binası da revire çevirildi.

 


  http://www.radikal.com.tr/113581711358176

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yorumsuz - necmo

  Büyük acı,hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum.

  ???????? - _SHU_

  Sanırım RTE gündemi belirliyor!!!

  Ora'ntısız güç.. - Baran Bargiran

  Türkiyenin göbeğinde tüm dünyanın gözü önünde bu şiddet yapılıyorsa kırsal alanlar Türkiyenin ücra köşelerinde yapılan zulümleri bi düşünün ,ücra köşelerde neler neler neler hele hele Diyarbakır Batman Siirt Şırnak Hakkari de yapılan göserileri düşünün evet bunlar yüz yıllardır olanlar ...Bunların son bulması için illaki birçok masumun birçok insanın ölmesi mi lazım..?

  Berxwedan - Amedia

  berxwedan (Direniş) Halk haklıysa ve örgütlü bir şekilde Direniş ve başkaldırı sergiliyorsa mutlaka kazanacaktır zafere ulaşacaktır.

  işte budur - Efendisiz65

  çoğumuz diyoruz ya "ama şiddete karşıyız, ama konuşarak halledelim işleri".. palavra bu hacılar. adamlar kanunu, yargıyı meclisi eline almış istediğimizi yaparız diyorlar. halkın karşısına faşizmle-cemaatle besledikleri robotlarını dikmiş halka saldırıyorlar. siyaset sokakta yapılır beyler! sistem sana kanunla-meclisle-polisle saldırıyorsa taş atmayı öğreneceksin, sokakta çatışmayı öğreneceksin bi kere. sonuna kadar diren istanbul.direngezi..

  radikal'e teşekkürler - greta garbo

  Radikal'in internet sayfasından sorumlu kişilere teşekkür ediyorum. Evet gündem Taksim Gezi Parkı direnişi başka bir gündemimiz yok! Spor haberleriyle, magazin haberleriyle dolu diğer gazete ve haber tv'leri sayfaları gelişmeleri sizden takip etsinler. Teşekkür ediyorum.