Taksim'de göstericiler kamyona el koydu

Taksim'de göstericiler kamyona el koydu
Taksim'de göstericiler kamyona el koydu
Taksim'de bu sabah başlayan polis operasyonunda polisin yollara kurulan barikatları yüklediği bir kamyona akşam saatlerinde göstericiler tarafından el konuldu.

Radikal.com.tr - Taksim'de 15 gündür devam eden Gezi eylemlerine bu sabah geniş kapsamlı bir operasyon düzenleyen polisin hedefinde AKM ve meydandaki flamalar ve direnişçilerin yollara kurduğu barikatlar vardı.

Polis, direnişçilere müdahale ettikten sonra yollara kurulan barikatları toplayarak ala getiren kamyonlara yüklemeye başladı.

Ancak akşam saatlerinde ilginç bir olay yaşandı. Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla alana gelmeye başlayan kalabalıklar bu kamyonlardan birine el koyarak barikat olarak kullandı.

Kamyona, Gezi Parkı eylemleri sırasında Dolmabahçe'deki çatışmalarda TOMA'ya karşı ele geçirdikleri dozeri süren Çarşı Grubu'nun el koyduğu iddia edildi. 


  http://www.radikal.com.tr/113718811371882

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Samimiyetlerini görücez . - Ukelaa

  Taksimde 3-5 ağaç için eylem yapan Çarşı ve diğer protestocular acaba Maslak parkına stat yapılırken aynı hassasiyeti göstericeklermi ? BJK'nın yeni stadı kıyıdan geriye çekilerek ve tam Maslak parkının orta yerine yapılıcak , o stat ve çevre düzenlemesi için Taksim parkındakinden onlarca kat daha fazla ağaç gidicek . Bu konuda da Çarşı gurubunun ve sözde çevrecilerin fikrini öğrenmek isterdim doğrusu .

  CARSI - MALI

  Carsi helal olsun sizlere ! Halkinin yaninda ,Halkin takimi.bjk