Taksim'de göstericilerin bekleyişi sürüyor

Taksim'de göstericilerin bekleyişi sürüyor
Taksim'de göstericilerin bekleyişi sürüyor
Taksim Gezi Parkı'ndaki inşaat çalışmalarını durdurmak için başlayan direnişin 6. gününde, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda göstericilerin bekleyişi sürüyor.

İSTANBULTaksim Gezi Parkı 'ndaki inşaat çalışmalarını durdurmak için başlayan direnişin 6. gününde, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda göstericilerin bekleyişi sürüyor. Özellikle cuma akşamından başlayarak cumartesi öğle saatlerine kadar devam eden çatışmaların ardından polisin geri çekilmesiyle meydana yerleşen göstericilerin, Taksim Meydanı'na çıkan tüm sokaklara kurdukları barikatlar da duruyor. 


ÇEVİK KONTEYNERİNDE UYUDULAR
Taksim Meydanı'nda göstericiler bu sabah da bekleyişini sürdürüyor. Göstericilerden bazıları geceyi parçalanan araçların ve yakılan çevik kuvvet konteynerinin içinde geçirdi. Bazı göstericiler ise Cumhuriyet Anıtı'nın çevresinde kurdukları çadırda ve yeşillik alanda yattı. Bu arada Taksim'e çıkan yollarda hala barikatlar olduğu görüldü. 


ZEKİ GÜNAL / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113603611360366

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  radikal şimdi biraz haber yapmaya başladınnnn - hulya cayar

  teşekkürler!

  diren gezi parkı - egegege

  burası İstanbul. iş çıkışı Taksim'deyiz. sonuna kadar.Taksim'e gidemeyenlerimizde evlerinde tencerelerle ses çıkarıyor, sokaklarda ıslık çalıyor , yürüyor. bu ülke bölünmeyi ayrıştırılmayı hakareti ötekileştirilmeyi şiddeti öldürülmeyi haketmiyor.isterden çapulcu marjinal bir grup insan ayyaş saf duygularla gelmiş de biz orada senin yasaklarına, dayatmalarına, sosyal hayatımıza, kadın bedenlerine müdahale etmene, bitmek bilmeyen avm'lerine,hapishaneye tıktığın yüzlerce düşünüre memura gazeteciye,toplumu dindarlaşma çabalarına,eğitim sistemini mahvetmene,dindar ve kindar gençlik ayrımına,sanatı tekelleştirmene, kadrolaşmana,dur demek için ordayız.

  etrıka - mchore34

  yalanın dolanın partısı halıne getirilen chp uzuluyorum ataturk un partısı bunları hak etmıyor kötü bır başkan yüzünden sandık dıbını görmeye mahkum olması ne acı

  kaos - mchore34

  herkes kaos a kardeş chp nın kaos una çekememezlik bukadar olur hehe secımle alamadığınız ıktidarı kaos la derın güçlerle vatana ıhanet ıle mı alıp ıktıdar olacaksınız yüreği olan köstek değil devlete destek olur ımf e bıten borcun tşk böylemi

  Nöbet - gzmt

  Hiç merak etmeyin dostlar..İşten çıkar çıkmaz nöbeti devralmaya geliyoruz..

  DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ - d.ezgi

  Direnen arkadaşlarımızın yanındayız, Antalya'dayım. Üç gecedir polis terörünün mağdurlarıyız. Sürekli gaz ve tazyikli su altındayız. insanların evlerinin içine kadar gaz bombası atıyorlar. Ama direniyoruz. Önce Taksim için direniyorduk, şimdi onurumuz için direniyoruz. Yanınızdayız, sizinleyiz arkadaşlar.. Sizin yaşadıklarınızdan farklı bir şey yaşamıyoruz. Sabaha kadar AKEPE polisine direndik. Yine direneceğiz. Her Yer Taksim Her Yer Direniş Haberlerde nedense hiç çıkmıyor. Ama direniş onurlu ve her geçen gün sayısı artan direnişçilerlerle devam ediyor. Basın bizi yok sayabilir. Biz Buradayız.